Saaremaa vähiühing ootab huvilisi

Hiljuti hakkajate saarlaste eestvedamisel asutatud MTÜ Saaremaa Vähiühing esimene kokkusaamine toimub juba eeloleval pühapäeval, 15. mail kell 12–14 Saaremaa puuetega inimeste kojas Kuressaares.

Vähiühingu juhataja Kairit Lindmäe sõnul on koosviibimisele oodatud kõik, kes on huvitatud ühingu tegevustest või soovivad ühingu toimimist omalt poolt toetada. Mittetulundusühing sai tema sõnul loodud selleks, et aidata vähihaigetel, nende lähedastel ja toetajatel kohaneda raske haigusega, pakkuda neile psühholoogilist tuge, jagada teavet vähki haigestumisest, ravist ja selle kõrvaltoimetest.

Ühingul on kavas korraldada erinevaid üritusi ja koolitusi ning propageerida tervislikke eluviise. Selleks et teada saada, milliseid üritusi, loenguid ja infot Saaremaal kohapeal vajatakse, oodataksegi kõiki huvilisi pühapäeval Saaremaa puuetega inimeste kotta. “Et saada teada, mida inimesed täpsemalt vajavad ja tahavad,” ütles Lindmäe Saarte Häälele.

Vähiühingu loomise mõte käidi välja märtsis, kui Saaremaal viibisid Eesti vähiliidu esindajad. Ka siis oodati koosviibimisele saarlasi, kes oleksid ühingu loomisest huvitatud, ning juba siis käis kohal paarkümmend huvilist, mis andis ühingu loojatele kinnitust selle vajalikkusest. “Vähk on nii levinud haigus, et sellega kokkupuutunuid on kindlasti palju rohkem.

Ainuke asi on see, et inimesed ei tule lihtsalt kodust välja ega julge öelda – jah, mul on tõepoolest vähk olnud,” rääkis Kairit Lindmäe. Just seepärast julgustabki Lindmäe kõiki huvilisi ühingu töös kaasa lööma ja kooskäimist mitte pelgama. “Ei ole mingit mõtet olla oma haigusega kodus ja vaid omaette mõelda ja mõelda. Tuleb rääkida oma kogemustest, nii saab ka ise infot juurde – see kõik aitab edasi minna,” põhjendas ta.

MTÜ-ga Saaremaa Vähiühing saab ühendust e-kirja teel saare.vahiuhing@gmail.com või telefonidel 54 512 202 Kairit, 51 05 752 Viivian, 50 23 864 Ülle. Ühingu edukaks toimimiseks ja eesmärkide saavutamiseks on Swedbankis avatud ka konto nr 221052227173.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)