Saaremaa kunstistuudios tasuta kunstikursusel valminud tööde näitus

Saaremaa kunstistuudios tasuta kunstikursusel valminud tööde näitus

RÕÕMUS: Kursuslane Irina Jõevere.
Foto: Tõnis Kipper

Saaremaa kunstistuudios Kuressaares Lossi tn 5 on nädalaks avatud näitus kolme kuu jooksul toimunud kuue kunstikursuse 55 osaleja 291 tööst.

Koolitused toimusid Eesti vabaharidusliidu (EVHL) programmi ”Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes” 1.1.0603.0.8-0002 raames. Saaremaa kunstistuudio erakunstikool ANNE on selles projektis osalenud aastast 2008 ja koolitanud selle aja jooksul üle 300 inimese. Programmi tegevusi toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja Eesti riigi poolt.

Säästev areng ettevõtluses – rahvuslikud motiivid taaskasutatud rõivastel Kursusel õpiti, kuidas muuta ideedevaesed riided lihtsate kujundusvõtetega ja majanduslikult säästvalt uuteks ja trendikateks. Näitusel on eksponeeritud erinevates tehnikates ja materjalidest rahvuslike motiividega rõivad. Tööde autorid on loonud huvitavaid pitsidega mustreid ja vilditud värvikombinatsioone, mis muudavad rõivad isikupäraseks ja omanäoliseks.

Loov ettevõtlus – templitehnikas tarbekeraamika teostamine Templitrükitehnika on traditsiooniline trükitehnika, mis võimaldab savipindadel luua korduvkujunditest dekoori. Näitusel on väljas palju huvitavaid keraamilisi esemeid, kus voolimistehnika on ühendatud erinevate templitrüki tehnikatega. Kursusel õpiti koos ettevõtluses toimetulekuga lihtsamaid keraamiliste esemete teostamise tehnikaid ja värviõpetuse algtõdesid esemete glasuurimisel. Keraamika teostati kõrgkuumustehnikas.

Ettevõtlikkuse ja loovuse arendamine läbi taaskasutatud toodete valmistamise – mosaiiktehnika Mosaiiktehnika on ajalooline kujundustehnika, mis pakub mitmekülgseid võimalusi näha olemasolevaid esemeid uues kuues. Näitusel on väljas mosaiiktehnikas loovas disainis erinevatele vormidele ja materjalidele kujundatud keraamilisest plaadist, klaasist, peeglist ja nööpidest esemed. Koos ettevõtluse arendamise võimalustega anti kursusel lühiülevaade mosaiiktehnika ajaloost, värviõpetuse põhitõdedest ja vormide kompositsioonilistest kujundustest.

Täiendkoolitus käsitöömeistritele ja käsitööettevõtjatele – viltimise töötuba Kursuse läbiv idee oli, et töötoas kohtuvad erinevate oskustega käsitööettevõtjad ja -meistrid, kes ühistegevuse käigus loovad uusi ideid, mida oma töös hiljem kasutada. Näitusel on väljas tööd, kus on kasutatud erinevaid viltimistehnikaid nii tasapinnal kui ka vormil.

Vilditud esemete loomisel on tööde autorid ühendanud erinevad materjalid olemasolevate käsitööoskustega, mille tulemusena on teostunud isikupärased käsitöötooted villasele ja puuvillasele kangale, siidile. Vastavalt autori loovusele saab vilditud kujundusi kasutada aksessuaaridena taskul, vööl, kotil või jakil.

Loov kodukandi kultuurilugu Kursuse eesmärk oli läbi Saaremaa kohaliku rahvapärandi leida ühiselt uusi loomingulisi kultuuriloolisi lähenemisi teema käsitlemisel.

Kursusel tutvuti kihelkondade rahvarõivaste mustritega ja erinevate ajalooliste käsitöötehnikatega. Omandatu näitlikustati läbi käelise tegevuse. Näitusel on väIjas osalejate koostatud illustreeriv teabe-mapp oma kodukandi kultuuriloo vaatamisväärsuste kohta ja käsitöötehnikates teostatud tööd.

Kultuurimaastiku mahuline kujundamine ja planeerimine turismikeskkonnas Kursusel õpetatati maastikumahte planeerima, õueala tsoneerima ja vastavalt tegevusaladele kujundama. Käsitleti kultuurmaastiku mitmetasandilist planeerimist ja lisapinna kasutusele võtmist selleks sobivas piirkonnas. Tutvustati nii maastiku horisontaalset kui ka vertikaalset planeerimist.

Kursusel anti ülevaade saarte keskkonnale iseloomulikust taimestusest, tutvustati uusi maastiku kujundustrende ja eksootiliste taimede kasvatamise võimalusi lähtuvalt merelisest pehmest kliimast. Õpetati, kuidas välispinna arvelt tegevusruumi uute ideede läbiviimiseks juurde saada.

Näitusel on eksponeeritud osalejate poolt teostatud mitmetasapinnalised maketid krundi ja õuepinna kujundatud planeeringust.

Saaremaa Kunstistuudio

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)