Kuhu minna

Neljapäev, 12. mai

KINO
Divas kl 16 ja kl 18.15 perefilm Rio. Pilet 3.20 €.

ÜRITUS
Kuressaare Raegaleriis kl 15 Saaremaa Suveniir 2011 tööde auhindamistseremoonia. Väljapanek on avatud 17. maini. Avatud T–R kl 10–17, L kl 10–15.

KONTSERT
Tornimäe rahvamajas kl 17 Ida-Saaremaa Laulumaias. Laulavad Orissaare, Laimjala, Pöide ja Muhu valla laululapsed. Pilet 1 €.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.
Club Privileges Weekend Starter-Eurovision eri. Sissepääs tasuta. Ekraanil Eurovision.
Divas suur shotipidu. Shotid seigivad kuumaks DJ-d Peeter Kukk ja Lillimägi, kes kõigele lisaks jagavad tasuta shotte!

Reede, 13. mai

KINO
Divas kl 19 komöödia Lastega on kõik korras. Pilet 3.20 €.

KONTSERT
Kuressaare muusikakoolis kl 18 õpetaja Kairit Sepa laulu-õpilaste kontsert.

ÜRITUS
Salme rahvamajas kl 11 arheoloogia teabepäev. Arutamisele tulevad teemad nagu mälestiste hooldamine, korrastamine, toetused, tutvustamise ja tähistamise võimalused ning arheoloogiat puudutavad muudatused
muinsuskaitseseaduses. Dr Jüri Peets lõpetab teabepäeva ettekandega Saaremaa viimaste aastate põnevaimast arheoloogilisest leiust – Salme muinaslaevast. Ootame kõiki arheoloogiahuvilisi kuulama ja kaasa rääkima! Teabepäev on tasuta. Osalemisest andke palun teada telefonidel 45 33 269, 55 14 558 või e-kirja teel rita.peirumaa@muinas.ee .

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kl 18 Saaremaa jalgpallimeistrite superkarikas: Torgu vs. FC Taritu. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 11 ja kl 13 Viljandi laste- ja noorteteatri Reky etendus ”Hans ja Grete”. Pilet 5.50 € / 5 €.
Kuressaare Linnateatris kl 15 Viljandi laste- ja noorteteatri Reky ”R.E.I.T”. Pilet 6 € /5 €.
Tornimäe rahvamajas näiteringi Tungal esietendus ”Vombat”.

TANTS
Divas Kui tunned, et oled sündinud staariks, siis Diva lava ootab sind taas, sest sel ööl toimub hüper-super tantsuvõistlus. Parimaid hitte lennutab DJ Lillimägi. Pilet kl 23–24 2 €, kl 24-st pilet 3 €. NB! Facebook attending listiga liitunutele tasuta sissepääs kuni 01-ni! Attending list suletakse lau-päeval kl 20.
Luciferis DJ Mikk Saarela.
Kodulinna lokaalis disko. Südaööni sissepääs tasuta. Kl 24-st pilet 2 eurot.
Mönusas Villemis Reede rokib.
Club Privileges Sexy Friday. Laval ja DJ-puldis topless-DJ ja koos temaga topless-tantsutüdrukud. Pilet südaööni 2 €. Toetab ONE Condoms.

TULEKUL
Muuseumiöö Kuressaare linnuses
14. mail toimuva üleeuroopalise muuseumiöö eestimaine tunnuslause on “Öös on aardeid”. Saaremaa muuseum avab sel laupäevaõhtul Kuressaare linnuse tasuta külastusteks kl 18–24.
Merepõhjast ja maapõuest välja tulnud muistsed aarded on tänapäeval enamasti hoiul muuseumides, aga aarded pole mitte üksnes kuldmündid ja hõbetaalrid, vaid meie kultuuripärand laiemalt. Muuseumiöö eesmärk on ühel erilisel õhtul pakkuda võimalust avastada ja taasleida aardeid nii ajaloo vanematest ja eksootilisematest kui ka tänapäevasematest ja argisematest kihtidest.
Muuseumis töötavad asjatundjad on end valmis seadnud ekspositsioonis leiduvaid aardeid esile tooma ja tutvustama. Lühikeste etteastete ajakava on kindlaks määratud järgmiselt: kl 19 räägib Sirje Azarov loodusosakonnas mõõkkalast; kl 19.30 räägib Olavi Pesti kapiitlisaalis Maar-ja kroonimisest; kl 20 räägib Külli Rikas ajaloo I saalis mündiaaretest; kl 20.30 räägib Priit Kivi ajaloo II saalis valimiskuulidest ja Väina tammi lindist; kl 21 räägib Raul Salumäe kirdetiiva ekspositsioonisaalis 1943. ja 1944. aasta aardelistest pisiasjadest.
Linnuse kapiitlisaalis astub kl 21 kontserdiga üles Salme valla pärimusmuusikaansambel Küi. Kogu muuseumiöö vältel toimub aarete otsimise mäng. Aeg-ajalt ja erinevates kohtades loovad Kuressaare muusikakooli noored vanamuusikud muuseumiööle sobiliku muusikalise raamistuse. Külastajad saavad tutvuda kogu ekspositsiooniga. Avatud on ka Tornikohvik.
Raul Salumäe

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)