Kevadlaulud Saaremaal ETV uue saate sünnilugu

Kevadlaulud Saaremaal ETV uue saate sünnilugu

KEVADETÜDRUK: Loode tammikus laulis Klaara Mia Kuusk.
foto: Egon Ligi

Maikuus jõuab ETV ekraanile uus laste laulusaade “Kevadlaulud Saaremaal”, mille videod salvestati möödunud nädalavahetusel Saaremaa kaunites paikades. Televaatajad saavad väikeste saarlaste esituses kuulata ja näha kaheksat laulu, mis on oma kasvandikele selgeks õpetanud muusikaõpetaja Pilvi Karu.

Ilusal kevadpäeval teleri ees istudes ja laste laulusaadet vaadates on enamasti hinges ikka soe ja hea tunne. Selliseid toredaid saateid, kus lapsi ei seata pingeritta, vaid nad võivad lihtsalt laulda, esiotsa kohe ei meenugi. Samuti ei mõelda tavaliselt, et pooletunnise laulusaate ettevalmistamiseks teeb terve meeskond mitu nädalat kõvasti tööd. Kuidas see saade sünnib ja kui palju tööd selle taga tegelikult on, käis Saarte Hääl vaatamas eelmisel nädalavahetusel.

Kuidas kõik alguse sai

Aga alguse sai kõik sellest, et ETV-s otsustati teha laulusaade, mis ei oleks salvestus stuudiost või kontserdisaalist ning leiti selle projekti jaoks ka raha. Seejärel otsis lastesaadete toimetuse juht üles kultuuri- ja muusikasaadete toimetuse tegevprodutsendi Kadi Priske, kes oli võimalusest vaimustuses.

Kuressaarest pärit Kadi mõte hakkas kohe jooksma, sest siiani on eetris olnud vaid konkursid, mitte lihtsad laste laulusaated. Seejärel tuli idee siduda laulusaated aastaaegadega ja salvestada need erinevates Eestimaa paikades.

“Laulukarusselli” saadet tehes on Kadi kohanud palju häid laululapsi, kes on pärit väljastpoolt Tallinna. Niimoodi oli Kadile silma jäänud ka Saaremaa muusikaõpetaja Pilvi Karu, kellega ta kohe ühendust võttis. Miks mitte teha esimene saade Eesti kõige suuremal saarel Saaremaal! Pilvi oli kohe nõus ja nii need salvestused “purki” saidki. Saade tuleb kindlasti vahva, mida on hea ka aastate pärast vaadata.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)