Loomade viimisest uutele karjamaadele teata PRIA-le (2)

Loomakasvatajatel tasub meeles pidada, et juhul kui nad soovivad karjatada oma loomi uutel karjamaadel, tuleb sellest teavitada PRIA registrit.

“Üllatusena see nõue kellelegi kindlasti ei tule, aga sellele pole ehk piisavalt tähelepanu pööratud,” ütles Saaremaa veterinaariakeskuse peaspetsialist Andro Jürisson.

Eile PRIA kodulehele üles pandud 2011. aasta nõuetele vastavuse reeglistikus tuletatakse meelde, et juhul kui loomad viiakse suveks ranna- või puiskarjamaale, tuleb see ala PRIA-s registreerida loomade pidamiseks piiritletud alana. Loomade pidamiseks piiritletud ala tuleb registreerida enne, kui loomad uude kohta viiakse. Ala registreerimise vajalikkuse otsustab VTA, kuhu loomapidaja peab esmalt pöörduma.

Andro Jürissoni sõnul on karjamaade registreerimise nõue vajalik taudiohtu silmas pidades. Loomataudi puhkemisel on nakkuse leviku väljaselgitamiseks väga oluline omada ülevaadet, millised loomakarjad kus asuvad. Põhimõtteliselt puudutab registreerimise nõue ikkagi selliseid loomi, kes lastakse välja kevadel ja püütakse kinni alles hilissügisel. Kindlasti ei kehti see registreerimise nõue näiteks piimakarjadele, kes liiguvad karjamaa ja lauda vahet.

Andro Jürisson ütles, et otsuse registreerimise vajalikkuse kohta teeb VTA sõltuvalt olukorrast. “Päris nii ei saa öelda, et registreerida tuleb karjamaad, mis jäävad laudast näiteks viie kilomeetri kaugusele, vaid iga juhtumit tuleb vaadata eraldi,” rääkis peaspetsialist, kelle hinnangul puudutab antud registreerimise nõue loomapidajatest tegelikult suhteliselt väikest osa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)