EAS toetab väikelaevaehituse kompetentsikeskuse rajamist

EAS otsustas rahastada 3,16 miljoni euroga väikelaevaehituse kompetentsikeskuse rajamist Kuressaares ning 3,14 miljoni euroga teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse rajamist Pollis.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on kompetentsikeskustest otsene kasu nii Eesti erinevate sektorite ettevõtetele kui ka piirkondade arengule tervikuna. “Kuressaare ja Polli kompetentsikeskuse puhul on tegemist esimeste suuremahulisemate projektidega, mis on suunatud uute lahenduste väljatöötamisele just kohaliku oskusteabe pinnalt,” selgitas Kiisler. Sellega luuakse tema sõnul arengueeldusi piirkondlike keskuste tugevdamiseks väljaspool Tallinna, parandatakse elukvaliteeti ja luuakse uusi töökohti.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse rajamise idee põhineb TTÜ Kuressaare kolledži ja Eesti mereakadeemia koostööl, loomaks väikelaevaehituse inseneri õppekava, oma panuse andis ka koostöö Saaremaale kontsentreerunud väikelaevaehituse sektoriga. Uute tootemudelite arendamiseks ja testimiseks rajatakse keskusse väikelaevamudelite katsebassein ning materjali-, elektroonika- ja tehnoloogialaborid. Kompetentsikeskus on avatud kõigile Eesti väikelaevaehituse valdkonna ettevõtetele.

Kompetentsikeskuste rajamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna “Piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng” kompetentsikeskuste arendamise meetmest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)