Süvasadamas avatakse käsitööturg (1)

Süvasadamas avatakse käsitööturg

KIRSIALLEE ESIMENE PUU: Sellest aastast istutatakse sadamasse iga hooaja algul kirsipuu ning aastatega peaks seal välja kujunema allee. Sirle Arro (labidaga) põhjendas, et kirsipuu on kevadel väga ilus ja turismihooaja lõpus annab see juba vilju.
Foto: Evely Aavik

Teisipäeval otsustati Saaremaa kruiisihooaja avakoosolekul, et Saaremaa Sadama atraktiivsuse tõstmiseks avatakse seal sel suvel käsitööturg, korraldatakse 28. juunil sadamapäev ning oodatud on ka teised huvitavad pakkumised.

Tänavu on maakonda oodata 13 ristluslaeva külastust, nendest 10 tulevad Saaremaa Sadamasse ning saarega saabub tutvuma ligi 8000 turisti. “Meie ülesanne ongi neile rahakulutamisvõimalusi välja pakkuda ja Saaremaa Sadam atraktiivseks muuta,” ütles AS-i Tallinna Sadam ärisuunajuht Sirle Arro.

Nii Tallinna Sadama esindaja kui ka reisikorraldajate sõnul toob ristluslaev sadamasse sadu turiste, kellest ainult osa tuleb laevast maale, et ekskursioonile minna. Ülejäänud reisijad jäävad laeva ja neile tuleks midagi huvitavat pakkuda just sadamas.

Arro sõnul on Saaremaa kui kruiisisihtkoha oluline negatiivne külg sadamaümbruse vähene atraktiivsus ja lähimate asulate kaugus. Sadamasse planeeritakse näiteks kontserti, läbirääkimised käivad näituste asjus. Sadama organiseeritav sadamapäev toimub 28. juunil.

OÜ Event Masters strateegiameister Tauno Loodus tõi käsitöölistele näiteks Tallinna Hansaturu, mis avatakse hommikul vara just seetõttu, et laevalt tulevad turistid näeksid, et seal müüakse suveniire, mida nad ostavad laevale naastes.

Looduse sõnul on suure valikuga käsitöömüük sadamas vajalik ning tema selgituste tulemusena leidus juba samas saalis neli inimest, kes olid nõus suvel sadamasse müüma tulema. Samuti laekus teisi huvitavaid pakkumisi nagu saunavõimalus ja suitsukalamüük.

Kõik huvilised võivad oma toodetest või teenustest, mida nad müüa tahaksid, teada anda kas Sirle Arrole (s.arro@ts.ee) või siis Jüri Grišinile (j.grisin@ts.ee). Lisaks käsitööle oodatakse ka teisi põnevaid pakkumisi nii kauba (nagu juba nimetatud suitsukala jms) kui ka teenuste (hobusega sõidutamine jms) osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 145 korda, sh täna 1)