Suitsupriiks suutis jääda 15 klassi (1)

Sel õppeaastal Saare maakonnas “Suitsuprii klassi” võistlust alustanud kuue kooli 18 klassist lõpetas võistluse edukalt 15 klassi.

“Õnnitlused kõigile edukalt lõpetanutele,” lausus Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Imbi Jäe. Ta lisas, et Saaremaa tervisenõukogul on sel aastal võimalus südame- ja veresoonkonna haiguste ennetamise programmi vahendeist eraldada ergutusauhind, milleks on 75 €. Loosi tahtel sai selle Kihelkonna põhikooli 5. klass.

Kõige rohkem õpilasi võttis võistlusest osa Kuressaare gümnaasiumist (7 klassi) ja Kihelkonna koolist (5 klassi). Neile järgnesid klasside arvukuse poolest Lümanda (2) ja Tornimäe (2 kl) põhikool. Ühe klassiga võtsid võistlusest osa Saaremaa ühisgümnaasium ja Valjala põhikool. Võistluse katkestasid KG 10.b ja 7.a klass ning Lümanda põhikooli 8. klass.

Kõik võistluse edukalt läbinud klassid osalevad veel vabariiklike auhindade loosimises. Võistluse auhinnad loositakse välja 16. maiks. “Suitsuprii klassi” võistlus toetab mittesuitsetamist kui eluviisi ja tõekspidamist. Selle eesmärk on toetada mittesuitsetajaid jääma kindlaks oma valikule ja teiseks vähendada koolilaste suitsetamist, motiveerides tubakat tarbivaid noori sellest loobuma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)