Sadhu propageerib meigita muusikat (6)

Kuressaares tegutsev ja hobimuusikuid ühendavate muusikaliste häppeningide Sadhu jämmide korraldamisega tuntust kogunud Sadhu kohvik alustas projekti, et tutvustada muusikat, mida peavoolu raadiod ei mängi.

“SadhuTape”-nimeline projekt kujutab endast iganädalast internetis edastatavat raadiosaadet, kus erinevad plaadikeerutajad tutvustavad eri stiilides maailmamuusikat.

“Päevast päeva ühtesid ja samu “hitte” keerutavad raadiod tekitavad mürafooni, millest läbihammustamine võib suu lõhki ajada. Aga on olemas rühm inimesi, kellele läheb korda tõeline, ilma müüginumbrite ja ööklubide tantsupõrandate meigita, otse maapõue sügavustesse ulatuvatest juurtest toituv muusika,” edastas Saarte Häälele info Sadhu kohviku omanik Toomas Leis.

“Igal nädalal, käsitledes eelnevast erinevat stiili, teeme maakerale mitu tiiru peale, haarates kõikjalt vaid parimaid rütme ja helisid: reggae, funk, soul, afro-beat, balkani muusika, idamaised araabia ja aasia rütmid jne – muusikat mediteerimiseks ja tantsuks. “SadhuTape’i” residendid ei rahuldu pelgalt hea muusikaga.”

Samas ei lepita Leisi sõnul vaid maakerale tiiru peale tegemisega, vaid proovitakse neid stiile ka segada, avaldada austust suurkujudele (nt The Beatles), panna kokku stiilisiseseid kavereid juba kuulsust kogunud lugudest ja kompida kõikvõimalikke maailmamuusika avaruste piire. “SadhuTape” hakkab internetis ilmuma igal reedel kell 12 aadressil www.mixcloud.com/sadhutape .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)