Politseinikke solvanud Aivar Tuulberg sai kriminaalasja kaela (11)

Politseinikke solvanud Aivar Tuulberg sai kriminaalasja kaela

 

Politsei algatas kriminaalmenetluse suurärimees Aivar Tuulbergi (fotol) suhtes, kes laupäeval solvas teda kontrollima asunud Saaremaa politseiametnikke.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb võimuesindaja või avalikku korda kaitsva muu isiku laimamist ja solvamist seoses tema ametikohustuste täitmisega. Selle paragrahvi järgi süüdimõistmise korral järgneb rahaline karistus või kuni kaheaastane vangistus.

Laupäeva õhtul teatati politseile, et Kuivastust Kuressaare poole liigub Land Rover, mille juht võib olla alkoholijoobes. Politsei pidas kahtlase sõiduki kinni. Rooli keeranud Aivar Tuulberg keeldus alkomeetrisse puhumast ja ta toimetati Orissaare politseijaoskonda.

Ka seal keeldus Tuulberg alkomeetrisse puhumast ja sõimas politseinikke ebatsensuursete sõnadega. Seejärel viidi Tuulberg vereproovi võtmiseks Kuressaare haiglasse. Vereanalüüsi tulemused pole veel teada.

Saarte Häält konsulteerinud liiklusasjatundja sõnul sõltub see, kas Tuulbergi suhtes algatatakse ka teine menetlus, sellest, kas üldse ja kui suur oli alkoholisisaldus tema veres. Väiksema joobe korral algatatakse väärteo-, suurema puhul kriminaalmenetlus.

Seetõttu üritavadki purjuspäi tabatud sõidukijuhid vereproovi andmisega võimalikult kaua venitada, sest aja jooksul veres oleva alkoholi hulk väheneb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 341 korda, sh täna 1)