Linna sünnipäeva mälumäng kogus osalejaid üle maakonna (3)

Linna sünnipäeva mälumäng kogus osalejaid üle maakonna

VÕIDUKAS TAURUS: Kuressaare ajalugu ja elu-olu tunnevad kõige paremini Olev Teras, Helmut Taurus, Kersti Pärna, Ants Jõgi, Juhan Kindel.
Foto: Silver Saluri

Kuressaare 448. sünnipäeva puhul toimunud linnateemalisele mälumängule kultuurikeskuses kogunes teisipäeva õhtul hulgaliselt rahvast üle terve maakonna. Mängust võttis osa 12 võistkonda ja ürituses osales üle 60 inimese.

Mälumängu korraldaja, Kuressaare noorte huvikeskuse noorsootöötaja Annika Väälma sõnul õnnestus mälumäng väga hästi. Väälma sõnul sai 35 punktiga võidu staažikate mälumängurite võistkond Taurus. Teine koht läks grupile Mälukas, kes saavutas 30 punkti, ja kolmas koht võistkonnale Muhu (28 punkti).

“Kolmanda koha väljaselgitamiseks oli vaja käiku lasta ka lisaküsimused, kuna kolmanda koha pärast võistlesid pärast 25 põhiküsimuse esitamist kolm võistkonda – lisaks muhulaste tiimile linnavalitsuse võistkond Tagantjärgi Targad ja Nasva mehed. Ürituse ülesehitus ja korralduslik pool oli minu hinnangul parem kui varem, kuna Kultuurivara oli panustanud mängu õnnestumisse palju,” kinnitas Väälma.

Annika Väälmale oli sel aastal ürituse korraldamisel toeks ka Tarkade Klubi, kuhu kuulusid Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti, viktoriini traditsiooni pikaajaline hoidja Enn Ehala ja linnavolikogu esimees Erik Keerberg.

“Nemad olid need mehed, kes kontrollisid vastuseid ja lisasid põnevaid fakte ajaloost, persoonidest ja paikadest. Usun, et nii mõnigi võistkonnaliige sai mõne teadmise võrra rikkamaks,” märkis Väälma. Ta avaldas lootust, et mälumängu traditsioon on saanud Kuressaares uue hingamise ja jätkub sama edukalt edaspidigi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 139 korda, sh täna 1)