Väitlus ühest vastust ei andnud

Väitlus ühest vastust ei andnud

KOJU TAGASI: Miks ma peaksin pärast ülikooli koju tagasi tulema? Väitlemas on (vasakult) Mart Laus ja Kaarel Väer, laua taga on kohad sisse võtnud Virge Pihel ja Aivar Aru.
Foto: Silver Saluri

Tänavune, juba kolmandat korda teoks saanud Kuressaare gümnasistide ja linnaametnike väitlus kandis pealkirja “Kas Kuressaare pakub võimalusi, et noored pärast õpinguid kodulinna tagasi tuleksid?”. Väitlus toimus Kuressaare linna 448. sünnipäeva ürituste raames ja ehkki linnavolikogu ja -valitsuse esindajad selle võitsid, jäi ühene vastus saamata.

Esmaspäeval toimunud väitlus erines eelnenutest ka sellega, et esimest korda pandi välja linna kahe gümnaasiumi koondvõistkond. Saaremaa ühisgümnaasiumist oli väitlemas Mart Laus ning Kuressaare gümnaasiumist Mairo Tänav ja Mikk Maasik.

“Ega keegi ei olnudki võidu peale väljas,” kommenteeris väitluse korraldaja, Kuressaare gümnaasiumi humanitaarosakonna juhataja Marit Tarkin. Ta lisas, et ehkki alguses nii ei arvatud, selgus väitluse käigus, et see koju tagasi tulemise teema on tegelikult väga raske ning ühte ja ainust õiget vastust sellele ju ei olegi. Pealegi on see ka hell teema, sõnas Tarkin, kui mõelda, kui väga praegused noored oma kodupaika armastavad.

“Võin öelda, et linnavalitsuse poolel osalenud Virge Pihel tunnistas, et tahtis pärast õpinguid tagasi kodusaarele tulla, kuid otsis selleks võimalust kaks ja pool aastat,” rääkis Marit Tarkin, kes ei saanud jätta ka märkimata, et Pihel on KG vilistlasena saavutanud üleriigilisel väitluskonkursil omal ajal kolmanda koha.

Linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri tunnistas, et väitlus oli põnev, sest teema ise oli juba intrigeeriv. “Minu meelest olid mõlemad võistkonnad – nii noored kui ka linnavolikogu ja -valitsuse segatiim – üsnagi võrdsed,” märkis Saluri, kelle hinnangul ehk elukogemus ja vahest ka laiema taustsüsteemi adumine kallutasid poolehoiu seekord veel volikogu ja linnavalitsuse segatiimi poole. Siiski leidis Saluri, et noored olid väga tublid ja nii mõnigi nende seisukoht või väide vajutas n-ö konnasilmale.

Väitlusel oli jaatajate rollis linnavolikogu-valitsuse võistkond (koosseisus Kaarel Väer, Aivar Aru ja Virge Pihel), koju tagasituleku vastu kõnelesid gümnasistid. Võitja väljaselgitamiseks oli moodustatud žürii, kuhu kuulusid Maris Rebel, Silver Saluri ja Erkki Etverk.

“Tuleval aastal ehk jälle,” avaldas lootust Marit Tarkin. Ka žüriisse kuulunud Silver Saluri arvas, et traditsiooni tuleks kindlasti jätkata, sest see on ju noore jaoks samuti võimalus linnaasjades rohkem kaasa rääkida ja mõelda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)