Muhu teatetantsusimman

Muhu teatetantsusimman

Arnek Grubnik

Reede õhta toimus Muhumaal üks isesorti üritus, mille taolist siin varem veel toimunud ei olnud. Muhulased otsustasid teha augustikuu teatetantsu eelproovi.

Jaotatigi siis tantsijad teepervele ootele ja vallavanem isiklikult tegi esimesed tantsusammud ning andis Muhu värvides siidisalli üle esimesele tantsurühmale. Teatetantsu esimene rühm oli Muhu koolilaste tantsurühm, kes läheb ka suvisele tantsupeole. Nendele oli see ka nagu rongkäigu eelproov. Kui lapsed Viirakülas lõpetasid, küsisid nad, et kas rohkem ei soagid tantsida…

Järgmiseks anti teatesall üle Ätsele, kes esimese hooga tegi sellist tempot, et hobune koos pillimehega ei tahtnud kuidagi järele jõuda. Nii vahetusid tantsurühmad Liivalt kuni Koguva külani. Kaasatud olid kõik Muhus tegutsevad tantsurühmad ja pillimehed. Prooviti ära nii kogu rühmaga koos tantsimine kui ka teatesalli ühelt paarilt teisele andmine. Tants ei katkenud kordagi ja lõpuks võeti enne Koguva küla kõik tantsurühmad üksteise järgi rivipeale ning ühiselt ületati lõpujoon Vanatoal.

Vanatoal tervitasid tantsijaid Muhu segakoor ja meesansambel. Kuid ega sellest tantsust Muhu taidlejaile veel ei piisanud, pärast väikest hingetõmmet hakkasid Muhu pillimehed tantsuks mängima. Saal sai jälle tantsijaid täis.

Kokkuvõtteks saab nüüd öelda, et muhulased said poole Muhu läbimisega väga hästi hakkama ja on augustis toimuvaks teatetantsuks valmis. Siis peavad muhu tantsijad teatepulgale vastu sõitma Virtsu ja enne ei tohi tants lõppeda kui Väikese väina tammi alguses, kus saarlased teatepulga üle võtavad.
Jõudu kõigile tantsijaile!

Tiina Jõgi
Muhust

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)