Mai Jõgi jätkab õpinguid Rootsi mainekas kõrgkoolis (2)

Mai Jõgi jätkab õpinguid Rootsi mainekas kõrgkoolis

Foto: Pilleli Läets

Saarlane Mai Jõgi, kes praegu õpib Rootsis Skurupi Folkhögskola’s Daniel Francki käe all basskitarri, jätkab seda sügisest juba Stockholmi kuninglikus muusikaakadeemias.

“Ka minule oli see üllatus, kuna ma tean, kui raske on sellesse kooli sisse pääseda,” ütles Mai õpetaja Kuressaare muusikakooli päevilt Tiit Paulus. “Tüdruk on olnud uskumatult visa ja sihikindel. Ma panen selle saarlase järjekindluse arvele.” Pauluse sõnul on tegemist väga prestiižse õppeasutusega. “Aastaid tagasi käis sinna proovimas ka minu õpilane Andre Maaker, aga siis olid teised ajad ja olud,” märkis ta. Pauluse sõnul on Mai väga õnnelik ega usu ise ka veel, et on sellega hakkama saanud.

“See on Rootsi kõige-kõige parem kool ja ma olin oma sissesaamisest väga üllatunud, õnnepisarad lendasid vasakule ja paremale!” tunnistas Mai Jõgi telefoniintervjuus. Kui suur konkurss erialale täpselt oli, ta öelda ei osanud, kuna see kõik olevat seal väga konfidentsiaal-ne. Sissesaanute nimesidki ei riputata kuhugi seina peale, vaid igaühele saadetakse personaalne kiri.

Ees seisab kolm aastat bakalaureuseõpet, siis veel kaks aastat magistriõpet ja ongi käes diplom, mis teoreetiliselt avab maailmas kõik uksed. “Põhimõtteliselt küll, kuigi ma olen muusik ka ilma selle paberita. Peamine on ju see, kui hästi ma mängin, mitte see, mis paber mul taskus on. Paberist on kasu hiljem, kui ma tahan kusagil õpetama hakata. Kindel on see, et saan sellest koolist väga hea hariduse ja kõva kogemustepagasi.”

Maile on oluline ka tema ansambel MaiGroup, kellele ta kirjutab muusikat. Praktiseerida on ju ka vaja. Õpetajatega on Mail vedanud. “Sinu juures õppimisest sai kõik alguse. Suured tänud kogu toetuse eest…” kirjutab ta Tiit Paulusele saadetud meilis. “Nii on see tõesti,” tunnistas Mai. “Enne Tiidu juurde sattumist ei olnud mul mingit plaani minna muusikat edasi õppima, aga tal on imeline võime oma õpilasi motiveerida ja inspireerida.

Ta hakkas mulle seda džässmuusikat tasapisi n-ö sisse söötma ja mingil hetkel ma mõistsin, et muusika ja muusikuks olemine ongi minu jaoks ainuvõimalik viis. Siis läksingi edasi õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna muusikakooli ühe oma lemmikmuusiku Raul Vaigla juurde. Kellel oli sama viga küljes, meil oli väga hea koostöö ja me oleme siiani väga head sõbrad. Vaigla kinnitas veelgi minu soovi muusikat edasi õppida. Ma olen oma õpetajatele väga tänulik.”

Kuressaare muusikakoolis õppis Mai kaheksa aastat viiulit ja basskitarri võttis esmakordselt kätte 16-aastaselt. See osutus pöördeliseks momendiks ja 2005. aastast jätkusid muusikaõpingud juba Tiit Pauluse käe all. Mai musitseeris ka 2004. aastal loodud populaarse ansambli 2 + 2 = 5 koosseisus. Uno Naissoo nim loomingu- ja interpretatsioonikonkursil 2010 pälvis Mai Jõgi parima instrumentalisti preemia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)