SÜG-i poisid tulid Hiinas 16. kohale

SAARLASED JA HIINLASED: Eestit esindanud korvpallipoisid ühispildil võõrustajatega.

Hiina linnas Zhangjiagangis toimuvatel koolide maailmameistrivõistlustel korvpallis lõpetas Eestit esindanud Saaremaa ühisgümnaasiumi meeskond turniiri ühe võidu ja 16. kohaga.

Võitnud alagrupis Belgia I meeskonda ning kaotanud Hiinale, Ungarile ja Prantsusmaale, tuli SÜG-i poistel lõpliku koha selgitamiseks mängida veel kolm mängu. Kõik need siiski kaotati.

Esmalt kohtuti vahegrupis Belgia (Prantsuse) meeskonnaga, kellele SÜG-i võistkonna treeneri Riivo Alliku sõnul kaotati 45 : 78. “Vastane oli mängitav, kuid tappis meid taktikaga,” tõdes Allik. “Nähes, et meil oli vaid 9 poissi, kestis terve mängu Belgia-poolne pressing. Pressingu all oli meie tagamängijatel aga väga raske meeskonda käima panna. Jäime päris kõvasti hätta palli ületoomisega ja samuti tegime palju lihtsaid sööduvigu.” Saarlaste parim mängija oli Mihkel Kõbin 17 punkti ja 8 lauapalliga.

Järgmises kohtumises tuli vastu astuda Hollandile. “Sellest mängust on kõige rohkem kahju. Poisid ei saa esimesel veerandajal kuidagi vedama. Unisus ja pikk ärkamine platsil maksab aga hiljem kurjasti kätte,” meenutas Allik möödunud nädalal toimunut. “Kaotasime esimese veerandaja vahega, mida ei andnudki lõpuks tasa mängida. Mängu keskpaigas oli vahe koguni 20 silma meie kahjuks, kuid meeskond suutis end koguda.”

Siiski jõuti peamiselt tänu Mihkel Kõbini heale tegutsemisele korvi all vähendada vahe 30 sekundit enne mängu lõppu 4 punktini, kuid siis unustati üks vastane katmata ja Alliku sõnul “läinud see mäng oligi”. Tulemusega 55 : 61 kaotatud mängus tuli Kõbini poolt 29 punkti. Lõppkohta otsustavas kohtumises tuli saarlastel vastamisi minna Saksamaaga, kellele kaotati 46 : 59. “Mängu alustasime tublilt.

Lahendasime korralikult kiirrünnakuid ja ka vise läks. Meile tegi selles mängus kurja Saksamaa keskmängija, kes oli turniiri pikim mängija,” rääkis Allik. Poolajaks oli jõutud 29 : 29 viigini. II poolajal sai saarlaste üks liidreid Mihkel Kõbin jalavigastuse ning see saigi Alliku sõnul mängule saatuslikuks. III veerandaeg kaotati 6 : 14 ning sellega oli ka mäng kaotatud ja lõppkoht 16.

Turniiri kokku võttes tunnistas Allik, et kõrget kohta nad ei lootnudki, kuid kohamängud oleks pidanud siiski ära võitma. “Võimatut ei olnud neis mängudes midagi,” märkis ta. “Kuid kokkuvõtteks oli see muidugi meeletu kogemustepagas nii mängijaile kui ka treeneritele. Selliseid maailma tasemel korvpallimänge igal ajal ei saa.

Poistele olid need maailmameistrivõistlused suurepäraseks näiteks, kuidas on mujal maailmas võimalik ja millisel tasemel korvpalli mängida. Näitas poistele ülihästi ära ka nende taseme, võrreldes omaealiste tasemega mujal maailmas,” võttis Riivo Allik Hiinas käigu kokku.