Saaremaa suveniiriks pürivad hambaharjatops ja helkurlest (6)

Saaremaa suveniiriks pürivad hambaharjatops ja helkurlest

PRAKTILINE JA SAAREMAINE: Saaremaa suveniiriks pürib ka lestapildiga hambaharjatops.
Foto: Egon Ligi

Üle kahe aasta toimuva Saaremaa suveniiri konkursi tööd on järgneval kahel nädalal Kuressaare Raegaleriis rahvale vaatamiseks väljas. Tänavusel konkursil on läbivaiks sümboleiks lestakala ja kadakas ning mitmesugune rahvuslik käsitöö.

Kuressaare turismiinfopunkti juhataja Karmen Paju sõnul esitati sel aastal 38 võistlustööd, mida on veidi vähem kui kaks aastat tagasi. Samas tõdes Paju, et tööde valik on põnevam ja on tunda, et tegemist on üsna läbimõeldud töödega. “Inimestel on olnud aega mõelda,” märkis Paju. Tööde üldiseloomustuseks võib ka öelda, et väga paljude tööde puhul on rõhku pandud just praktilisele kasutusväärtusele.

Suveniirikandidaatide hulgast võib leida näiteks vildist helkurlesta, mitmesuguseid Saaremaa-teemalisi lauamänge, kadakast Saaremaa pusle, Kuressaare linnuse motiividega kootud säärised spordimeestele, vildist rahakassa, kõrvitsa-apelsini-kadakamarmelaadi, kadakasiirupi, keraamilise lestakujulise seebialuse ja hambaharjahoidja, Saarte Hääle poolt välja käidud Ö-märgiga kaunistatud täringu, lestakalamotiividega keraamilised ehted, punutud korvid, Saaremaa kohanimedega rahvusmotiividega padjad, Saaremaa-motiiviga termomeetri, Suure Töllu pölle jne.

Karmen Paju ütles, et näitus jääb avatuks kaheks nädalaks ning seejärel teeb linnavalitsuse moodustatud komisjon otsuse. Oma lemmiku saavad valida ka näitusekülastajad. Komisjoni poolt võitjaks kuulutatu saab auhinnaks 750 eurot, teine koht 500 eurot ja kolmas koht 300 eurot. Paju lisas, et võidutöö edasine tootmine ja turustamine jääb töö autori mureks.

Samas märkis ta, et 2007. a toimunud esimese konkursi võidutöö – paberist kokku liimitav Kuressaare linnuse makett – läks tootmisse ja on tema teada praegugi linnuses müügil. 2009. a konkursi võidutöö, kadakast maitseainetopsid masstootmisse läinud ei ole, kuid Paju kinnitusel on neid tooteid aeg-ajalt vajadusel siiski tellitud.

Eelmise konkursi 2. ja 3. koha tööd on aga tootmises ja ka näiteks turismiinfopunktis müügil. Karmen Paju nentis, et Muhu juveelide nime all tuntud ehted lähevad ka turistidele üsna hästi kaubaks. Suveniirikandidaatidele saab Raegaleriis pilgu peale heita kahe nädala jooksul teisipäevast reedeni kell 10–17 ja laupäeviti kl 10–15.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)