Repliik – Titerannast Supelrannaks? (7)

Kuressaare linnavolikogus on arutusel ettepanek anda Kuressaare linna rannale, mida rahvas teab-tunneb Titerannana, ametlikult nimeks Supelrand. Linnapea Mati Mäetalu väitis volikogu istungil, et volikogu komisjonidest pole ühtegi vastuväidet tulnud. Titeranna nime jäädvustamise poolt oli aga linnavolikogu liige Piret Pihel, kellel palusime oma seisukohta kommenteerida Saarte Hääle lugejate jaoks.

Piret Pihel: “Titerand on rahva seas juurdunud ja täna meie rannaala ainus kasutatav nimi. Teatavasti ei ole see nimi registreeritud ametliku nimena ja sellest siis ka idee, et äkki on mingi teine nimi parem. Minule meeldivad iseloomuga asjad ja nimed. Olgu või sellised veidi kiiksuga.

Kui Titeranna nimi rahva seas kasutust leidis, ju see siis sobis sellele alale. Titerand on madala ja sooja veega lahesopp. Selline väikene rannake, mida ei saa kõrvutada Miami beach’i jt suurte ja vägevatega. Ka Pärnu supelranna kõrval on meie oma titeohtu.

Minule tundub, et rahvas on sellele kohale vahva nime leidnud. Ma ei usu, et keegi seda nime kuuldes arvaks, et sinna võib ainult tited saata. Ühe põhjusena öeldi, et meie rannaala nime tõlkimisel saab sellest Baby beach. Teatavasti aga toponüüme ei tõlgita ja siin ei ole mingit ohtu.

Kuressaare beach Titeranna kõlab minu meelest täiesti kenasti. Nimed on püsivad, vahel püsivad nimed kauemgi kui mingi hoone, rajatis või koha otstarve. Nimed on osa kultuuriloost. Osakem neid hoida!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)