Nasva silla ehitus teeb kalurid murelikuks (2)

Nasva silla ehitus teeb kalurid murelikuks

MÕTLIKUD MEHED: Reedene arutelu sillaehitajatega võttis Nasva kalamehed Arvi Talgi (vasakul), Rein Kuuse ja Ülo Tammevälja üsna mõtlikuks. Loodetavasti leiavad kalurid teemeestega mõlemaid pooli rahuldava kompromissi.
Foto: Aare Laine

Nasva uue silla ehitamise ajagraafik on kohalikud kalurid murelikuks teinud, kuna ehitamise ajal ei pääse kalamehed oma paatidega sadamast püügivetele ja merelt tagasi kai äärde.

Reedel kohtusid kalameeste esindajad riigihanke võitnud sillaehitajatega AS-ist Teede REV-2 Nasva hotellis. Eile selgitasid kalurid oma nõudeid töö tellijale, maanteeameti Lääne regiooni Kuressaare esinduse peaspetsialistile Toomas Magusale ja ehituse järelevalve insenerile Aleksander Kollole Kuressaares.

“Nasva kalameestel on kümme paati. Kõigil on merele asja. Kui saaksime 27. juunini püügil käia, siis see meid rahuldaks,” esitas Ülo Tammeväli Nasval kalurite seisukoha. Muide, eile said Nasva kalamehed esimese suurema kalakoguse. Ülo Tammevälja kastmõrdadesse oli tulnud 8 tonni räime.

“Kui silla ehitamiseks lahti läheb, siis paigaldatakse ajutine sild, mille alt paadid läbi ei pääse. See langeb kokku aktiivse püügiperioodiga,” selgitas kalur Hillar Lipp. Pärast eilset arutelu ei olnud Ülo Tammeväli just kõige paremas tujus. “Loodame, et kala hakkab tulema, siis saame etteantud koguse välja püüda. Teedemehed lubasid nädal enne ehitamise algust meile teada anda,” rääkis Tammeväli.

Aleksander Kollo sõnul pannakse Nasva elanike kannatus silla ehitamisega teatud mõttes proovile. “Liikluskorraldustahvlid pannakse juba sel nädalal üles. Ees seisab tee mahamärkimine. Seejärel märgitakse maha metsa ja võsa raadamise joon. Kolmapäevast hakkab juba metsa mahavõtmine,” selgitas Kollo. Toomas Magusa arvates on kompromiss kalameestega saavutatud. Teedemeeste lubaduse kohaselt saavad kalurid kuni juuni esimese nädala lõpuni vabalt püügil käia.

Taas saavad kalamehed Nasva paadisadamast püügile sõita alates septembrist. Silla valmimistähtaeg on 15. oktoober. Vahepeal saavad kalurid oma paate hoida Nasva jahtklubi kai ääres. Kaitasu on lubanud kompenseerida AS TREV-2.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 85 korda, sh täna 1)