Kevad on parim aeg end vitamiinidega turgutada

Kevad on parim aeg end vitamiinidega turgutada

KÜLASTAGEM JULGEMALT APTEEKI: „Julgesti võib tulla apteeki nõu küsima. Me oleme uks enne arsti, alati võib julgelt sisse astuda,” kutsub Ülikooli apteegi Kuressaare proviisor Kärol Teng, lisades, et apteekri abiga leiab iga inimene just talle sobiva vitamiinide variandi.
Foto: Sander Ilvest

Kuna talvel on haigusi rohkem ja organism pikast pimedast perioodist kurnatud, siis on just kevad kõige parem aeg end vitamiinidega turgutada, ütleb Ülikooli apteegi Kuressaare proviisor Kärol Teng. Mitmekülgne toituja saab enamiku vitamiine kätte just söögist. Kui aga mitte, siis leiab abi purgivitamiinidest.

“Uurimused on näidanud, et põhjamaa inimestel on puudus D-vitamiinist. See vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumiseks organismis. Eriti vajalik on see küpses eas naistele, sest neid ohustab kõige enam luuhõrenemine,” rääkis Kärol Teng. Ta lisas, et näiteks rasvast kala peaks sööma vähemalt kaks korda nädalas, et saaks vajaliku vitamiiniannuse kätte.

Teng märkis, et paljud inimesed ei teagi, et D-vitamiinil on ka palju muid häid omadusi: toetab immuunsüsteemi, vähendab riski haigestuda südame- ja veresoonkonna haigustesse ja lisaks sellele on viimased uuringud näidanud, et D-vitamiin aeglustab ka vähirakkude levikut. Proviisori sõnul võiksid seda tarbida ka noored, kuid eriti oluline on see just vanematele inimestele, kelle organism omastab kaltsiumi kehvemini.

D-vitamiini esmane allikas on päike. Päikese käes tuleks viibida vähemalt 15 minutit korraga, kuid mitte unustada seejuures kaitsta oma nahka päevituskreemiga. Kahjuks jagub meil päikselisi päevi aga ainult paariks kuuks aastas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 245 korda, sh täna 1)