Saaremaa juurtega mees möllab Ameerika filmimaastikul

Saaremaa juurtega mees möllab Ameerika filmimaastikul

PÕHILISELT KARAKTERROLLID: Filmis “Laskur” kehastas Alar Aedma šerif Stanley Timmonsit.
Foto: Internet

Alan C. Peterson või lihtsalt AC Peterson on juba 30 aastat mänginud värvikaks Põhja-Ameerika filmide ja seriaalide kõrvalosi – kokku tuleb neid rohkem kui 130. Väljamaise nime taga ei varja end aga keegi muu kui puhastverd eesti mees, väliseestlane Alar Aedma, vahendab Postimees.

Veelgi enam, Alar Aedma on juuripidi Saaremaagagi seotud, sest tema ema on pärit Kuressaarest. Mees elab Torontos, on 53-aastane professionaalne filminäitleja ja räägib kerge aktsendiga ilusat vanamoelist eesti keelt.

Oma potentsiaali täielikuks realiseerimiseks on ta Torontos käima lükanud ka näitestuudio, mis kannab nime Method Acting Studio – selles õpetab Alar Stanislavski meetodi ameerika versiooni, mida ta on ise õppinud ka legendaarse Stella Adleri juures, kus on saanud koolitust paljud filminduse suurkujud alates Marlon Brandost ja lõpetades Robert De Niroga.

Alar on ka Eestis käinud, viimati aastal 2007, siis nägi ta ära ka oma ema sünnikodu Kuressaares. Emaga on tal oma sõnul siiani tore eesti keeles lobiseda. Lisaks näitlemisele on Alaril kunstiandeid veelgi, ta maalib, kirjutab ja mängib ka pilli.

Viimased rollid on Alar Aedmal olnud filmides “Sucker Punch” (2011), “Jersey saatan” (2009), “KaitZja” (2009), “Laskur” (2007), “Agent Cody Banks” (2003) jne. Saarte Häälel ei õnnestunud Alan C. Petersoniga lõppeval nädalal ühendust saada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)