Saaremaal komme keetnud blufimeister palus varjupaika Soomes

Soome riigilt palus varjupaika blufimeister Urmas Velleste, kes süüdistas Tallinna endist abilinnapead tapmiskatses, oma advokaati altkäemaksu vahendamises, Tartu politseinikke väljapressimises ning oma naist legendaar-se kommiretsepti varguses… Nii kirjutas eile Eesti Ekspress.

Urmas Vellestel on kokkupuuteid ka Saaremaaga, kus osava jutuga “ettevõtja” paar suve tagasi kommivabriku asutas. Saarte Hääl on Velleste krahhiga lõppenud Lehmakommide tootmisest korduvalt kirjutanud, viimased pealkirjad aastal 2009 rääkisid sellest, et “kommifirma jättis maha rea võlgu” ja “Urmas Velleste murdis töötajatele antud lubadust”.

Lugude tonaalsus Vellestele ei istunud ja eelmisel aastal sai Saarte Hääl mehelt kirja ähvardusega, et ta kaebab väljaande kohtusse. Edasisi samme siiski ei järgnenud.

Ekspress vahendab ühe Vellestet korduvalt esindanud advokaadi sõnu: “Tegemist on ülimalt jälgi tüübiga. Temas on kaks asja. Esiteks kriminogeenne pool – ta on parandamatu valetaja ja kelm. Teiseks – patoloogiline pool. Tema sügav luulumõtlemine on jõudnud veendumuseni, et kogu gloobus on tema vastu.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)