Pihtlast Sikassaare kaudu aiapidajaid rõõmustama

Pihtlast Sikassaare kaudu aiapidajaid rõõmustama

MEISTER MITMEL ALAL: Mullusel Õlletoobril tunnistati parimaks lille- ja köögiviljataimede kasvataja Aarne Trei koduõlu. Ettevõtjana on Aarne Trei tegelenud ka koduõlle valmistamisega müügiks. Kahjuks seadusi aga karmistati ja Trei sõnul ei tasu õlleäri enam ära.
Foto: Aare Laine

Sikassaare aiandi kasvuhoonest võõrasemade sülemiga väljuva daami näol on sädelev naeratus. Selle põhjust pole raske ära arvata. “Ka eelmine aasta ostsin siit. Väga ilusad lilled ja odavamad kui mujal. Ühes suures poes on küll sama hinnaga, aga tükkmaad väiksemad ja nigelamad. Lähen koju ja kohe helistan tuttavatele ning saadan siia ostma,” rõõmustas ostja Gally.

Pihtla mehe, füüsilisest isikust ettevõtja Aarne Trei Sikassaare aiandis on hooajatöö täie hooga käima läinud. Aiatöö alguseks on ettevõtja kutsunud omakandi tragid naised Sikassaare triiphoonesse näppusid mullaseks tegema. Nobenäppudel jagub tööd nii lillede kui ka köögiviljataimedega, aga ka õige koostisega kasvuturba valmistamisel.

Praegu on kõige kuumem kaup võõrasemad. Potikestesse ja kastidesse pakitud ilusad lilled rändavad müügialustelt aiapidajate peenardele ja klumpidele ning ka kalmuaedadesse kaunistama hauaplatse. Peale võõrasemade lähevad kaubaks veel mitut sorti lilletaimed, tomati-, kurgi-, kõrvitsa- ja kapsataimed, paprika ning paljud muud taimed. Põõsaste ja puudega Sikassaare aiandi inimesed ei tegele.

Aarne Trei sai aiandusega tegelemiseks pisiku külge Pihtla aiandist, kus ta suurmajandi ajal mehaanikamehena tööl oli. Aarne elukaaslane Varje Koov omandas vajalikud teoreetilised ja praktilised kogemused Kuressaare aiandist. “Eks ma Pihtlas ju nägin, kuidas see töö käib.

Hakkasime omal käel kurke kasvatama. Varustasime Kuressaares Tooma poodi. Tol ajal väljast kurki sisse ei ostetud. Meie kasvatatud kurk oli maitsev ja seda osteti,” pajatab aiandusega alustamisest nüüd sel alal ammugi juba kogenud ettevõtja.

Taimede ettekasvatamise teevad meie tingimustes raskemaks päikesepaisteliste päevade vähesus ja jahe kevad, mis suurendab küttekulusid. “See ajab kurgi- ja tomatitaimede hinna kõrgeks,” nendib Aarne Trei.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 108 korda, sh täna 1)