Õdede õpe võib tulla juba sel sügisel

Eile Kuressaare linnavalitsuse saalis toimunud ümarlaual selgus, et Tallinna tervishoiu kõrgkool võib suure tõenäosusega alustada õdede tasemeõppega Saaremaal juba sel sügisel. Tegemist on siis nn järgmise astme õppega neile õdedele, kel kutseharidus juba olemas ning kes on omal ajal lõpetanud kas Tallinna või Tartu meditsiinikooli, kuid soovivad edasi õppida.

Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul on praeguseks kokku lepitud, et Saaremaal on võimalik luua 20 riiklikku õppekohta, tasuliste kohtade arvu ei osanud ta veel öelda, see sõltub nii õppetingimustest (klassiruumi suurusest) kui ka huviliste arvust.

Ümarlauas osalenud meedikute esindajad märkisid, et huvi edasiõppimise vastu on õdedel väga suur, sest kuigi pole tehtud erilist eelreklaami, on selleks soovi avaldanud umbes 40 inimest. Kindlasti arvestatakse õppegruppi luues ka tööandja(te) sooviga, sest ei ole lihtsalt võimalik, et näiteks terve ühe osakonna õed lähevad korraga õppima. Siiski avaldas Ernits lootust, et kui esimene grupp lõpetab, on lootust alustada ka järgmisega.

Saaremaale tuldi pinda sondeerima kõigepealt seetõttu, et koolil on mõned probleemid, mille lahendamisele kaasaaitamist saarlastelt oodatakse. Nii on abi palutud lektorite majutamiseks, kohapealse koordinaatori leidmiseks, tasuta õppeklassi kasutamiseks kui ka õppejõudude sõidukulude hüvitamiseks.

Kuressaare haigla juht Viktor Sarapuu arvas, et kõik mured on lahendatavad, vaid sõidukulude koha pealt raviasutus aidata ei saa. Siinkohal tuli appi abilinnapea Argo Kirss, kes usub oma sõnul, et linnavalitsus võiks olla selleks garandiks, et see puuduolev summa leitakse.

TTÜ Kuressaare kolledžit esindanud Jaanis Prii tuletas meelde, et esimest korda räägiti õdede õppe toomisest Saaremaale 2004. aastal, kuid siis jäi plaan riigieelarveliste kohtade vähesuse taha. Nüüd, mil asjalood on muutunud, teeb kohalikele meedikutele aga rõõmu, et kooliharidus koju kätte tuleb, lisaks on tegemist kooliga, mis on Ernitsa sõnul väga paindliku suhtumisega ning valmis õpet läbi viima just sellistel aegadel, mis tudengitele ja ka tööandjatele kõige enam sobivad.

Kooli õppeprorektor Ulvi Kõrgemaa märkis, et tulevastele tudengitele korraldatakse Saaremaal õige pea teabepäev. Siis räägitakse ka sellest, kuidas kooli astuda ja mis õppijaid ees ootab. Praegu on selge, et kogu 2-aastane tasemeõpe hõlmab 3120 tundi, mille sekka kuuluva praktika saavad õppurid suures osas ära teha oma igapäevase tööna.

Samuti oodatakse, et lõputööd tehakse valdkondadest, millega õppurid ise iga päev kokku puutuvad. Kool loodab ka kasutada õppetöö läbiviimisel kohapealseid spetsialiste, seda eriti üldainete osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)