Ida-Niidu lasteaias valiti rammumeest ja miss Graatsiat (9)

Ida-Niidu lasteaias valiti rammumeest ja miss Graatsiat

RAMMUMEES JA MISS GRAATSIA: Andi Brauer ja Margot Vilbas Sajajalgse rühmast.
Foto: Erakogu

Eile selgusid Kuressaare Ida-Niidu lasteaias traditsioonilise ürituse “Rammumehe ja miss Graatsia valimised” raames uued tiitlikandjad.

Rammumeheks 2011 valiti Andi Brauer Sajajalgse rühmast, I vägilaseks sai sama rühma poiss Andero Kivi ja II vägilaseks Kaur Luhaäär Sipelga rühmast. Miss Graatsiaks tunnistati tänavu Margot Vilbas Sajajalgse rühmast, I printsess on Gethe-Maria Roomets Sipelga rühmast ja II printsess Käti Saar Sajajalgse rühmast.

“Meie eesmärk on innustada lapsi sportima ja julgustada neid esinema,” põhjendas ettevõtmist Ida-Niidu lasteaia direktor Helin Vinter, kelle sõnul on pikaajalise traditsiooni (eile selgusid 17. rammumees ja 13. miss Graatsia) algatajad toonased liikumis- ja muusikaõpetajad Kaja Allik ja Esti Koppel. Viimastel aastatel ja ka eile oli ürituse eestvedaja lasteaia liikumisõpetaja Olga Koba.

Rammumees ja miss Graatsia valitakse igal kevadel koolieelikute rühmades käivate laste hulgast. Kõigepealt toimuvad eelvoorud, kus valitakse 4–5 osalejat. Žürii moodustavad Ida-Niidu lasteaia töötajad-pedagoogid. Sel aastal kuulus žüriisse ka üks lapsevanem, kelle laps ei võistelnud.

Rammumehe kandidaatidel tuli end tutvustada, sooritada väike võimlemiskava matil, teha jalatõsteid, kätekõverdusi ja tantsida. Miss Graatsia kandidaadid pidid end samuti tutvustama, esitama väikese võimlemiskava matil, keerutama hularõngast, hüppama hüpitsaga ja tantsima. Auhindadeks olid võitjatele väikesed meened, kõikidele osalejatele diplomid.

Ürituse publiku moodustavad direktori sõnul aasta nooremad lapsed ehk siis järgmise õppeaasta koolieelikud – Jaaniussikese ja Päevakoera rühm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 181 korda, sh täna 1)