Colorado professor asub tegelema Vilsandi kaitsealaga (1)

USA Colorado ülikool määras oma loodusvarade osakonna professori Stuart Cottrelli tegelema Vilsandi rahvuspargi ja muude kaitsealadega kokku puutuvate sidusgruppidega Saaremaal.

Seda selleks, et ühiselt välja töötada kaitsekava rahvuspargi külastajate suunamiseks ja jätkusuutliku turismi arengustrateegiate korraldamiseks. Kaitsekava on ülikooli andmeil vajalik selleks, et Vilsandi rahvuspark vastaks Euroopa kaitsealade võrgustiku tingimustele.

Stuart Cottrell tunnistas Saarte Häälele, et on kõnealuse projekti pärast Saaremaale tulemas juba eeloleval suvel. “Hetkel oleme projekti planeerimise staadiumis, mistõttu on liialt vara selle kohta midagi täpsemalt avaldada,” nentis ta.

Cottrelli sõnul tehakse kaitsekava detailid avalikuks võimalikele partneritele korraldataval projektiseminaril, mis peaks toimuma kas juuli lõpul või augusti algul. Kuniks potentsiaalsete koostööpartneritega aga kohtutud on, püsib projekti fookus Cottrelli sõnul lihtsalt Vilsandi rahvuspargil ja erinevatel sidusgruppidel ning mitte nii väga Euroopa kaitsealade võrgustiku süsteemil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)