Kallemäe kool uues kuues

Kallemäe kool uues kuues

UHKE KOOLIPAPA: Arvi Liik osutab, et mõnda ruumi saab juba kasutada ja sinna tasapisi sisse kolida.
Foto: Egon Ligi

Kuigi Kallemäe koolimaja ja selle ümbruse lõpliku valmimisega läheb veel aega, tunneb koolipere uhkust remonditud klassiruumide üle, kuhu saab juba tasapisi sisse kolima hakata.

“Tere-tere-tere,” võtavad viisakad õpilased uksel külalised rõõmsalt vastu. Ilusates mahedatoonilistes ruumides ei ole küll veel mööblit, kuid mõnda ruumi saab juba kasutada ja sinna tasapisi sisse kolida. Maja vana osa on renoveeritud. Kuigi õues tuleb teha veel haljastustöid ja trepp on valamata, on osas uutes klassiruumides juba töö käimas.

“Lõplikult korda loodame kõik saada kooli sünnipäevaks, 20. augustiks,” teatab uhke direktor Arvi Liik, selgitades, et eelmisel aastal, kui oli kooli 70. juubelisünnipäev, ei olnud neil seda kusagil pidadagi, kuid nüüd saavad nad uhkelt tähistada 70.+1 sünnipäeva ja teha seda uhiuues aulas. Kui Saarte Hääl viimati sügisel Kallemäe koolis külas käis, oli kooli uus osa valmis ja vana osa alles renoveerimisel.

Teisipäeval keerab direktor nüüdseks renoveeritud majaosas uksi lukust lahti ja näitab klassiruume, mis ootavad õpilasi. Algklasside ruumides on mõeldud ka neile lastele, kes ei jõua terve tunni õpetaja juttu kuulata. Nemad saavad vaheseinaga eraldatud nurgas vaibal istuda või pikutada. Õppetöö käib juba tööõpetusklassides, kus on uhiuued tööpingid.

Õues on terastrossidega ronimiskoht, mis läks küll palju maksma, kuid mis lastele on asendamatu, sest nad saavad seal ennast välja möllata. See on nii võimas, et sinna mahub direktori sõnul terve kool korraga ronima. Sportimisvõimalused on Kallemäel head. Lisaks uuele saalile valmib peagi ka staadion. “Sellest tuleb ilus väike staadion, kus on mõnus sporti teha, ja siin saavad käia ka ümbruskonna noored,” rõõmustab Liik.

Ka vastvalminud uus õpilaskodu on nii ilus, et seda võib võrrelda suisa hotelliga, ja üha rohkem õpilasi on avaldanud soovi seal elada. Kuid kogemustega koolijuht on mõelnud ka personalile. Erivajadustega laste õpetaja teeb väga palju rasket tööd. Personali jaoks on nüüd ilus õpetajate tuba koos kööginurgaga, kus saab kohvi juua ja juttu ajada.

“See, mis on tehtud, on hästi tehtud,” märgib Liik, lisades, et nad on õnnelikud ja rahul. Kuigi ehitusfirma Facio on sageli teeninud mürgiseid märkusi oma alapakkumiste kohta, kiidab Kallemäe kooli juht seda, mis firma teinud on. Murepilveks pea kohal on aga see, et karp on küll valmis, kuid sisu puudu. Kuid ka selle tõsise probleemi loodab direktor oma sõnul lahendada.

“Õnnetud oleme selles suhtes, et ei ole saanud kõike täismahus, nagu lootsime,” räägib Liik, ent on siiski kindel, et olukord paraneb. Kallemäe koolis õpib 64 last, neist 38 Kallemäel ja 26 kooli filiaalis Kuressaares. Uuest õppeaastast hakkavad ka nemad rohkem Kallemäel tundides käima.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)