Saaremaa Golf loodab edukale hooajale

Saaremaa Golf loodab edukale hooajale

HEA HOOAJA OOTUSES: Varasematest kõvasti paremat hooaega loodavad nii golf pro Marko Kumm kui ka golfifirma tegevjuht Torel Neider. Taamal vibutab hoogsalt golfikeppi Kaido Kuus.
Foto: Egon Ligi

Läinud neljapäeval hakkas pihta AS-i Saaremaa Golf tänavune mänguhooaeg ja väljaku vallutasid esimesed golfituristid.

Esimesed kliendid, kes hooaja avamiseks kohale olid tulnud, on golfifirma tegevjuhi Torel Neideri sõnul pärit firma sihtturult Soomest, sest põhjanaabrite huvi Saaremaa golfiväljaku vastu on väga suur. “Seda toetab veel asjaolu, et Soomes on paljud golfiväljakud veel suletud,” selgitas Neider Saarte Häälele.

Prognoos selleks aastaks on igati optimistlik, kavandatud on umbes 12 500 mänguringi – eelmisel aastal oli mänguringe 10 022 –, millest 6500–7000 (eelmisel aastal 5000 – toim) on greenfee mängijatele, kes soetavad juba mängupileti ette või ostavad selle kohapeal kassast. “Sellest greenfee mängijate hulgast oleme prognoosinud ca 80 protsenti Soome golfituriste.

Ülejäänud 20 protsenti jagunevad Eesti ja teiste turgude vahel,” selgitas Torel Neider ja lisas, et nende nn teiste turgude all peetakse silmas näiteks Rootsit, Lätit, Venemaad, Saksamaad, Suurbritanniat jne. Läinud nädalalõpu seisuga oli golfifirma tegevjuhi sõnul broneeritud 2800 mänguringi. Võrdluseks tõi ta välja, et eelmise aasta aprillis oli broneeringuid vaid ca 1000.

Möödunud aasta majandusaruande järgi turgutas Saaremaa Golfi AS Saare maakonna ettevõtlust hinnanguliselt 1,9 miljoni euro ehk 30 miljoni krooniga, vaatamata sellele, et jäi ise 3,2 miljoni krooniga miinusesse. Kui palju golfifirmal sel aastal maakonna majandust elavdada õnnestub, ei hakanud Torel Neider spekuleerima, kuid möönis, et kõik peaks olema korrelatsioonis.

“See tähendab, et kui läheb paremini Saaremaa Golfil, siis peaks hinnanguliselt minema paremini ka meie regiooni majandusel,” arvas ta. Neider lisas, et mida rohkem välismängijaid golfiväljakut külastab, seda rohkem teenivad kasu teenindus- ja majutusettevõtted ning seeläbi peaks ka üldine majandusseis Saaremaal paranema. “Saaremaa golfiväljak on väga atraktiivne turismiobjekt ja oluline osa kohalikust majandusest,” märkis ta.

Tänavused golfikompleksi investeeringud jäävad tema sõnul enamasti väljakuhoolduse tasemele ning suuremaid uuendusi väljakul sel aastal iseenesest kavas pole teha. Küll aga muudetakse harjutusväljak mõnevõrra kasutajasõbralikumaks. “Lisame kaugusmärgid, tänu millele näeb harjutusväljak parem välja ning annab golfimängijatele harjutamisel kõvasti kasu,” sõnas Neider.

Kahandasid kahjumit
Saarte Hääl kirjutas hiljuti, et AS-i Saaremaa Golf kahjum kahanes mullu 2009. aastaga võrreldes ligi 90 000 euro (1,4 miljoni krooni) võrra ehk 204 000 euroni (3,2 miljoni kroonini).

Ettevõtte käive oli 2010. aastal 332 000 eurot ehk 5,2 miljonit krooni, mida on pea kaks korda enam kui tunamullu, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest. Möödunud majandusaastaks oli ettevõte tegevusaruande kohaselt planeerinud väljakuteenuste müügi summaks 351 000 eurot ehk 5,5 miljonit krooni, sellest realiseeriti aga vaid 83 000 eurot ehk 1,3 miljonit krooni. Eelmisel aastal tehti golfiväljakul 10 022 mänguringi, millest tasulisi oli 6322. Tunamullu tehti kokku 5860 mänguringi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 113 korda, sh täna 1)