Dejevo sõjaväelinnaku lammutamine on lõppjärgus (4)

Kuigi Saaremaal Karujärve lähistel asuvate kunagise Dejevo sõjaväelinnaku ehitiste lammutustöödest on räägitud aastaid, alustas riigimetsa majandamise keskus (RMK) nende töödega alles läinud aasta lõpul. Peagi ollakse töödega ka ühele poole saamas.

RMK kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mari-Liis Kitter rääkis Saarte Häälele, et RMK korraldas Dejevo sõjaväelinnaku hoonete lammutamiseks 2010. aasta novembris lihtmenetlusega hanke, mille võitis AS Level. Hanke rahaline maht on 138 000 eurot, millele lisandub veel käibemaks.

Lammutustööde eesmärk on Mari-Liis Kitteri sõnul ala korrastada. Töödega alustati juba novembrikuus ja nende lõpptähtaeg on 31. mai. “Lammutamisele läheb arvuliselt 55 hoonet, mis paiknevad laiali ca 500 hektaril,” selgitas Kitter, täpsustades, et lammutatakse ainult maapealsed hooned.

“Maa-alused jäävad alles, sealhulgas ka RMK puhkeobjektide hulka kuuluv nn Dejevo punker,” märkis ta, lisades, et kõnealust ala läbivad terviserajad on samuti RMK hooldada. “Vastavalt lammutusplaanile jääb purustatud betoon ja kivi RMK-le kasutamiseks teedeehituses ning muud jäätmed utiliseeritakse,” sõnas Kitter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)