Angla pärandkultuurikeskuse saalis võõrustati võrokesi

Angla pärandkultuurikeskuse saalis võõrustati võrokesi

KODUHOID RATLAST: Ratla külaseltsi Koduhoid eestvedajad Tiiu Kallas (vasakul) ja Hilja Koel andsid külalistele seltsi tegevusest põhjaliku ülevaate.
Foto: Aare Laine

Laupäeva õhtul võõrustasid Võru vallast Saaremaale kogemusi omandama sõitnud seltside esindajaid Angla pärandkultuurikeskuse äsja valminud teise korruse saalis Leisi valla külaseltside ja seltsingute liikmed. Päev varem, reedel võtsid Võru külalisi vastu Orissaare valla Kavandi kandi seltsi inimesed ja Vallimemme seltsingu memmed.

Võru vallavalitsuse arendusnõuniku Inge Villi sõnul oli lõunaeestlastel saarlastelt üsna palju õppida. “Kuigi Võru vallas on kaks korda rohkem elanikke kui Leisi vallas, on meil saarlastega palju ühist. Kohtusime siin mitme mittetulundusühingu ja seltsiga. Kõikjal võeti meid avasüli vastu,” võttis Vill reisi kokku.

Reedel tutvustasid Kavandi kandi seltsi liikmed eesotsas oma juhatuse esimehe Krista Riigiga külalistele Orissaare alevikku ja Maasi ordulinnust. Pärastlõunal istuti Kavandi seltsimajas ühises kohvilauas, et nõu pidada külaelu arenguteede üle. Maitsva kohvikõrvase eest kuulusid külaliste tänusõnad vallimemmedele.

Laupäeval sattusid võrokesed Metsküla külaseltsi talgupäevale. “Kui palju rahvast koos oli! Kõik olid väga lõbusas tujus. Töö sujus talguliste käes mängeldes,” avaldas Saaremaale sõitmiseks programmi kokku seadnud Inge Vill imestust. Mägieestlaste jaoks kujunes üllatuslikuks ka külaskäik Vigala Sassi ehk teadmamehe Aleksander Heintalu tallu. Küllap kulusid Sassi öeldud tarkuseterakesed võrokestelegi marjaks ära.

Õhtupoolikul võtsid kaugelt tulnud külalised koos võõrustajatega Leisi vallast kohad sisse Angla pärandkultuurikeskuse saalis. Ettevõtja Alver Sagur andis ülevaate maja saamisloost ja rääkis Angla tuulikumäel tehtust. Võru valla inimestel oli au esimeste külalistena nii endid kui ka oma valla seltside tegemisi uues saalis tutvustada.

Õhtujuhi rollis olnud Leisi valla arendusnõunik Andres Jalakas rõõmustas selle üle, et valla uus kultuurikolle, mis inimestele nii lähedalt kui kaugemalt juba magnetiks saanud, on peatselt täielikult valmimas. Ametlikult avatakse Angla pärandkultuurikeskus 18. juunil. Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves on lubanud maja avama tulla.

Laupäeval aga tehti saalis ettekannete vaheajal esimesed tantsutuurid. Kohaliku muusiku Aare Tomsoni pilli järgi tulid esimestena avavalsiks põrandale Merlis Hirs ja Inge Vill Võrust. 15 aastat sõprust pidanud Leisi ja Võru valla seltside esindajaile oli see esmakordne kohtumine. Inge Vill tõdes, et saar-lased oskavad oma kodukohta müüa või täpsemalt öeldes reklaamida. Seda panid külalised tähele Orissaares, Maasi ordulinnuses, Kavandis, Leisis, Triigis, Anglas ja mujalgi.

Andres Jalakas arvas, et Leisi seltside esindajate vastukülaskäik võiks teoks saada juba selle aasta teises pooles. “Koostöös, sõprussidemeid tugevdades, üksteiselt õppides ja kogemusi omandades saamegi edukamalt kodukohas külaelu edendada ja seltsitegevust arendada,” tähendas Andres Jalakas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 186 korda, sh täna 1)