Kuressaare turg hakkab lähipäevil ilmet võtma

Kuressaare turg hakkab lähipäevil ilmet võtma

 

Turu uuele elule tärkamise lootusest on Saarte Hääl viimase poole aasta jooksul kirjutanud korduvalt, kuid suuremaid muudatusi turuplatsil pole linnaelanikele seni silma hakanud.

Nüüd, mil turu ametliku avamiseni on veel pisut rohkem kui kuu aega, annab turu üürnik ja arendaja lootust, et kohe-kohe on turg ilmet võtmas, sest ehitustegevus on mõnda aega tasapisi juba käinud. “Tulevast nädalast hakkab uuenemist juba rohkem näha olema,” kinnitas Nordkapp Grupp OÜ esindaja Kaspar Noor Saarte Häälele.

Noore sõnul on kavas näiteks põhjalikum turu territooriumi koristamine, kuna koristustöid seganud lumi on viimaks täielikult sulanud, ning vanade ja räämas turulettide asendamine uutega. “Toimub selline pehme üleminemine, et mitte segada turukauplejate igapäevast tegevust,” selgitas Noor, miks näiteks on uusi müügilette seni mujal ette valmistatud.

Turupäev juuni algul

Konkreetne kuupäev, mil turu täiesti uus pale kõigile näha peaks olema, on Kaspar Noore sõnul 11. juuni. “See on sama päev, mil Kuressaare lossihoovis toimub Ultima Thule ja Lenna kontsert ning täpselt sama ürituse raames toimub ka suurem turupäev turuplatsil, mida nimetame turu pidulikuks taassünniks,” rääkis Noor. Selleks ajaks on tema sõnul juba päris kõvasti näha, mida turul selle elluäratamiseks ette on võetud.

“Detailid kooskõlastame muidugi linnavalitsusega, päris omapäi me tegutseda ei saa,” lisas ta. Kõnealusel turupäeval on Kaspar Noore sõnul plaanis palju põnevaid tegemisi nii lossihoovis kui ka turuplatsil. “Eks mõlemal pool, aga meie oleme ikka rohkem mõelnud, kuidas turul tegusam oleks,” tähendas ta.

Kuressaare turu ülesvuntsimise on käsile võtnud ka turuasukad ise. Näiteks korraldab turuhoones tegutsemist alustav MTÜ Saaremaa Vill tulevase lambateabekeskuse ruumide korrastamiseks kolm talgupäeva, kuhu oodatakse kaasa lööma kõiki huvilisi. Lambateabekeskuse ruumes on esimene talgupäev juba täna. Ülejäänud kaks talgupäeva on kavas 25. aprillil ja 7. mail.

Uhke turuvisioon

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et turu uuendamise visiooni kohaselt on turualale kavas püstitada varikatus kohaliku toodangu müügiks turuhoone taha, turuplatsi Kiriku tänava äärsesse ossa tulevad auto- ja jalgrattaparkimiskohad turul kauplejatele ja invaliididele.

Lisaks on kindel plaan korrastada haljastus ja panna dekoratsioone turu Kiriku tänava poolsesse ossa, et seal oleks kena ka niisama istuda ja puhata, samas ei tohi see segada turupäeva korraldamist. Eraldi pingid ja lava peaksid tulema turu Tallinna tänava poolsesse ossa.

Linnavalitsuse andmeil kohustub turu üürnik viie aasta jooksul turu hoonete ja rajatiste ehitustöödesse investeerima 600 000 krooni. Ühtlasi peab üürnik korraldama turukeskkonna uuendamise arendus- ja ehitustöid ning investeerima turu vallasvarasse ja turutegevustesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)