Heategevusturg üksikisa toetuseks (3)

Heategevusturg üksikisa toetuseks

SAAB OLLA KASULIK: Maret Puppart (vasakul) ja Agnes Iisop on heategevusturul juba staažikad müüjad. Naised kiidavad, et seltskond on vahva ja kuna ollakse juba pensionieas, siis on ka tore inimestega suhelda. Pealegi saad sa olla kasulik.
Foto: Egon Ligi

Ferrumi kaubanduskeskuses Kuressaares on taas avatud MTÜ Meelespea heategevusturg. Seegi kord on ruum seinast seinani kaupa täis. On riideid lastele, meestele ja naistele, mitmesuguseid majapidamistarbeid ja toidunõusid, hästi palju iga liiki ja igas suuruses jalavarje.

Sellekevadisel heategevusturul on aga üks kindel eesmärk. “Kogu tulu läheb ühe üksikisa toetamiseks, kes on sattunud raskesse olukorda,” rääkis Aive Tammsalu, Meelespea üks aktiivsemaid eestvedajaid. “Nagu näha, vajavad mõnikord abi ka mehed. Naine läks ära, mehele jäi kasvatada 3-aastane tütar. Aastatega on mees valmis ehitanud oma maja, kuid selles pole veel elektrit. Poole summast, mis maja elektrifitseerimiseks vaja, on ta suutnud juba ära maksta, teise poole osas püüame meie teda siis aidata.”

Kolmapäeva lõunapaiku olid müüjaametis Mare Puppart ja Agnes Iisop, kes heategevusturul juba staažikad tegijad. Naised räägivad, et kaubatoojaid on seekord olnud eriti palju – sadakond kindlasti. Ning kaupa tuuakse aina juurde, kappides tehakse ju kevadist suurpuhastust. Ja nagu ikka, ei saa turg kurta ka ostjate vähesust. Kolmapäeva lõunaajalgi patseeris riidevarnade vahel mitu uudistajat. Üks noor neiu oli väga õnnelik: “Sain oma emale nii ilusa riidemantli! Täpselt paras. Ja nii odav!”

“Meil ongi siin väga huvitavaid leide. Hinnalisi, väga korralikke ja moekaid rõivaid,” kiitis Mare. “Ja mis peaasi, kõik väga soodsate hindadega.” Heategevusturg on seekord lahti pisut lühemat aega kui tavaliselt – veel vaid paar päeva uue nädala algul. Siis pakitakse asjad kokku ja viiakse hoiule. Aive sõnul kavatseb Meelespea järjekordse heategevusliku turumüügi korraldada vahetult enne kooliaasta algust.

Ta lisas, et Meelespea tegeleb endiselt ka vahendamisega. “Kui kellelgi on ära anda korralikku mööblit, elektroonikat, arvuteid vms, siis andke teada. Meil on olemas hoiuruum ja viime meelsasti abi andjad ja abi vajajad kokku.” Aive rääkis, et just sellisel moel sai Lümanda valla sotsiaalkorter väga korraliku ja moeka sisustuse.

Eelolevaks pühapäevaks kutsub Aive kõiki peresid MTÜ Meelespea PEREPÄEVALE Kuressaare kuursaalis. “See mõnus päev on mõeldud kõikidele lastega peredele, kuid on ka meiepoolseks tänuks kõigile neile inimestele, kes on meie heategevusturgu toetanud, annetades oma asju müügiks.”

Päev tõotab tulla põnev, sest tegemist leidub nii igale eale kui ka igale maitsele. Tasuta kontserdi annavad muuseas Birgit Õigemeel ja Uku Suviste. Nii et tuleb üks lustlik päev ja mis kõige tähtsam – täiesti tasuta!

Ega ma hädalda, me tuleme toime
Üksikisa, kelle toetuseks seekordne turg korraldatud, ütles lehele kommentaariks: “Olen jah pisut hätta sattunud. 20. aprilliks tuli ära maksta Eesti Energiale liitumistasu – umbes 1406 eurot. Esimese osa maksin kohe ära, aga teise poolega olin raskustes. Venitasin küll nii palju kui võimalik, aga lõpuks tuli pangast laenu võtta, üpriski tobeda intressiga. Praegu on nüüd juhtmed juba aia taga, loodan, et varsti saan valguse ka majja.

See maja pidi algselt saama hoopis kõrvalhooneks, aga siis otsustasin, et kaua sa ikka võõras korteris elad. Oma on ikka oma. Aga siis läks naine minema, sügisel lahutasime. Jäime tütrega, kes varsti saab viieseks, kahekesi. Arvasime mõlemad, et las laps jääb ikka oma koju oma asjade keskele…

Ega ma hädalda, me tuleme toime. Hommikul viin lapse lasteaeda, ise lähen tööle. Päris uhke tunne on olla isa. Igal raskusel on ju oma võlud ka. Pisut piinlik on mul küll abi paluda, aga… Kuid seda ma usun, et küll ma tasapisi sellele krundile ka päris oma korraliku elumaja ka ehitan.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 119 korda, sh täna 1)