Saaremaa koerad võtsid mõõtu

VÕISTLEJAD JA KOHTUNIK: Vasakult Maarja Laidla, Kaidi Kask, kohtunik Mari Ojarand ja Greta Rüütel.

Pühapäeval oli Kuressaare koerte treeningplatsil palju sagimist – toimus Saaremaa Karika I etapp koerte kuulekuskoolituses. Registreerus 12 koera ja koerajuhti. Kohtunik oli Mari Ojarand Tallinnast, 2007. aasta Eesti meister kuulekuskoolituses.

Esimeses astmes sai viiest osalejast tulemuse kirja neli koera. Esimese koha saavutas juba staažikas Saaremaa koerasportlane Aarne Väli oma uue lootustandva koera, malinois’ Tulikuuma Sähkövirtaga, tulemuseks 85 punkti. Teise koha said esimest korda võistlustules olnud kääbusšnautser Jenny ja Aire Remmelg 77 punktiga ja kolmanda koha Marika Samlik ja borderkolli Fiona (73 punkti). 72 punkti said Šveitsi valge lambakoer Eke-Eirenne ja Rainer Rohi.

Kuulekuskoolituse 2. astmes said kahest osalenud paarist 78 punktiga tulemuse kirja taks Millimeeter ja Annika Maripuu. Raskeimas astmes tulid võitjaiks kogu võistluse vanim koer Saksa lambakoer Golttvizen Hof Bodo ja Kaidi Kask 85 punktiga. Teise koha saavutasid Inglise springerspanjel Fageljägarens Carrion Crow ja Maarja Laidla 83 punktiga ning kolmanda koha said hovawart Asko ja Greta Rüütel 82 punktiga. Tulemuse said 72 punktiga veel kirja ka Saksa lambakoer Aussenhaus Isabel ja Aarne Väli.

Kutsikaklassis saavutasid I koha Belgia lambakoera tervueren’i kutsikas Miss Extra ja Priit Rauniste, teisele kohale tulid tõutu Pirru ja Marika Samlik. Algajate klassis oli mõõtu võtmas kolm koera, kellest esimese koha said Šveitsi valge lambakoer Brenda Akbo Parchovany ja Gerli Pross, teisele kohale tulid Weimari linnukoer Osilia Allie ja Kätlin Medri ja kolmandale Weimari linnukoer Alanda Osilia ja Merlin Aavik.

Edasijõudnute klassis tegid suurepärase soorituse Minikarika parima tulemusega Saksa lambakoer Fest Kiefer Violetta ja Liina Solotarjeva, teisele kohale jäid Šveitsi valge lambakoer Born To Win White Keykeeper ja Kersti Pink.
Järgmine Saaremaa Karika etapp toimub 5. juunil.