Lümanda valla laululind 2011

Lümanda valla laululind 2011

NOORED SOLISTID: 30. aprillil toimuval Lääne-Saaremaa laululaste konkursil Kihelkonnal esindavad Lümandat (vasakult) Friida Põld, Helina Tarkmeel, Kadi Kangur, Fred-Erik Kuivjõgi, Merlin Ader, Gerli Rakaselg, Sanna-Reesi ja Karl-Priido Hoogand.
Foto: Ulvi Põld

17. aprilli päikseline pärastlõuna oli Lümanda kultuurimajas rõõmsat siginat-saginat täis. Toimus valla Laululinnu kontsert-konkurss, kus lauluõpetajad Ülle Reinsoo ja Karin Pulk tõid publiku ja žürii (Lümanda põhikooli õpetaja Reet Laht, Laululinnu vilistlased Mihkel Raud ja Andri-Sten Tõru) ette 23 noort solisti Lümanda lasteaiast ja põhikoolist.

Kontsert sujus ja esinejad, trotsides suuremal või väiksemal määral lavanärvi, said kõik kenasti hakkama. Mikrofoni sättimisel, helinuppude timmimisel ja tänukirjade-meenete jagamisel olid abiks Helena Kuivjõgi, Kristo Kallas ja Teisi Valge.

Žürii ülesanne oli välja valida vanuserühmade parimad ja kinnitada valla noorte solistide edasipääs Lääne-Saaremaa laululaste konkursile “Rannalapse laulud”, mis toimub 30. aprillil Kihelkonna rahvamajas. Lisaks sellele anti välja neli eripreemiat: julguse-, artistlikkuse- ja särasilmapreemia ning preemia kõige emotsionaalsema esituse eest. Žürii ülesanne polnud sugugi lihtne ja parimate välja selgitamiseks tuli teha pool tundi tõsist tööd, millele järgnes otsus.

Lümanda valla Laululind 2011 tulemused

Julgusepreemia – Rando Tarkmeel (juh Ülle Reinsoo). Artistlikkusepreemia – Eva Ratas (juh Karin Pulk). Särasilmapreemia – Gert Lonks (juh Ülle Reinsoo). Kõige emotsionaalsem esitus – Kristin Himmist (juh Karin Pulk). Noorim solist – 3-aastane Karl-Priido Hoogand; 4–5-a parim – Friida Põld (4-a); 6–7-a parim – Fred-Erik Kuivjõgi (7-a).

Kooli solistidest parim: 7–8-a – Sanna-Reesi Hoogand; 9–10-a – Gerli Rakaselg; 11–12-a – Kadi Kangur; 13–15-a – Merlin Ader. Publiku lemmikuks osutus Merlin Ader, kes pälvis ka Lümanda põhikooli eripreemia. Kiidusõnad ja tänud lauluõpetajatele Üllele ja Karinile huvitava repertuaarivaliku ja leidlikkuse eest.

Ulvi Põld

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 146 korda, sh täna 1)