Maria Väli võitis maineka konkursi

Maria Väli võitis maineka konkursi

Foto: Erakogu

25. märtsil möödus 83 aastat legendaarse jazzmuusiku, helilooja ja muusikapedagoogi Uno Naissoo sünnist. G. Otsa nim Tallinna muusikakoolil on kena tava tähistada maestro sünniaastapäeva noorte loominguvõistlusega. 2. aprillil toimunud XXVII Uno Naissoo nimelise noorte loomingukonkursi finaali pääses tosin võistluslugu.

Saarlaste rõõmuks tunnistas žürii eesotsas Tõnu Naissooga esimese preemia vääriliseks Maria Väli laulu “Forgotten garden”. “Läks nii jah,” jääb Maria tagasihoidlikuks. “See laul sündis päris juhuslikult. Lugesin just austraallanna Kate Mortoni raamatut “Forgotten Garden” (“Unustatud aed”) ja see mõjus mulle nii sügavalt, et kirjutasin loo.” Konkursil osaleda polnud ka algul plaanis.

Otsus sündis alles pärast seda, kui sõbrad olid laulu kuulnud ja soovitanud sellega Naissoo-konkursile minna. Maria ütleb, et tegelikult meeldib talle ikka rohkem laule esitada kui laule kirjutada. “See ongi vist alles minu teine laul, aga ma sain sellest konkursist nii palju innustust, et ma kindlasti tahan jätkata laulude kirjutamist.” See esimene lugu oli kirjutatud laste laululaagri Oh! Joy tarvis, mida Maria koos Laura Põldverega juba teist aastat juhatab.

Võistluse kaheteistkümne pala hulgas valitses instrumentaalmuusika, laule oli vaid neli. “Konkursil oli kohal ka Uno Loop, kes väga kiitis minu lugu ja minu laulmist ning ütles ka, et arvas kohe, et minu laul võidab. See oli väga tore.” Konkursil saatsid Mariat Ara Yaralyan kontrabassil ja Jaan Jaanson kitarril. “Teised kasutasid suuremaid koosseise, aga minu lugu oli kammerlik ja võib-olla seepärast eristuski.”

Auhinnafondi pani välja Eesti esitajate liit, preemiaraha on mõeldud stipendiumiks enesetäiendamise eesmärgil. Esimese preemia rahaline väärtus oli 700 €. Lisaks sellele sai Väli Klassikaraadio poolt võimaluse stuudiosalvestuseks. “Mõlemad auhinnad on väga olulised. Tänu peaauhinnale saan ma ennast täiendada, näiteks minna välismaale workshop’e võtma. Salvestusvõimalus on ka väga-väga hea.

Tahaks nüüd kirjutada mõned lood ja salvestada neid. Plaadist ma esialgu veel ei räägiks, aga varsti ehk jõuan selleni ka,” lubab muusikaakadeemias kolmandal kursusel õppiv Väli. “Loodan sel aastal kooli lõpetada ja magistriõppesse sisse saada… välismaale tahaks ka.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)