Kuressaare noored tegid Raiekivi sääre puhtaks (9)

Kuressaare noored tegid Raiekivi sääre puhtaks

TÖÖHOOS: Liisel Nelis arvas, et töö pole sugugi raske. “Kes ei tulnud täna, võiksid vähemalt oma kodu ümbruse korda teha,” lausus ta.
Foto: Egon Ligi

Eile korrastasid Kuressaare noored projekti “Üks puhkus – kaks riiki!” raames Raiekivi säärt. Noorte talgupäev kandis nime “Käpp maha”, millega propageeritakse noorte aktiivseks kodanikuks olemist ja keskkonnateadlikkust, ning ühtlasi oli see hea võimalus anda väike panus oma kogukonna hüvanguks.

“Seekordne talgupäev on ühekordne projekt. Kui see kenasti korda läheb, ei välista ka tulevikus taoliste ettevõtmiste korraldamist,” ütles Kuressaare noorsootöö spetsialist Lindia Lallo, lisades, et sel aastal haakub ürituse sisu kenasti ka Euroopa vabatahtlikkuse aastaga.

Lindia Lallo rääkis, et eelkõige levis info suhtlusportaali Facebook kaudu. “Noortel on huvi ja valmisolek täitsa olemas. Seoses talgupäevaga otsiti “esikäpalisi” ehk aktiivseid noori, kes moodustaksid 4-liikmelised meeskonnad ja registreeriksid ennast ettevõtmisele,” märkis ta, lisades, et ka ilm oli suurepärane, et vabas õhus paaritunnised talgud läbi viia.

Riisumisega ametis olnud Elina Kadaja ütles, et põhjus, miks talgutel osaleda, on, et nii saab heaks teha ka selle, et kunagi on ise prügi maha visatud. “Leiab ka uusi sõpru ja saab positiivse elamuse. Kui tahate puhast Eestit, peab ka pisut tööd tegema,” sõnas ta.

Liisel Nelis arvas, et töö pole raske. “Kes ei tulnud täna, võiksid vähemalt oma kodu ümbruse korda teha,” lausus ta, lisades samas, et ilm on kena ja tervis muudkui tuleb. Liiseli sõnul leiab rannast kõige rohkem ilmselt just mere toodud prahti.

Marii Eliise Rüütli ütles, et tema ajas talgutele välja tubli noorsootöötaja Lindia. “Suvel käin ju nagunii rannas, siis võiks siin puhas olla. Nüüd saan öelda, et olen aidanud koristada seda ala, ja anda head eeskuju ka teistele,” rõhutas ta.

Üheskoos riisuti Raiekivi säärel lehti ja korjati kokku praht. Nagu talgutel ikka, pakuti noortele pärast tööd suppi. Ranna noortekeskuse terrassil lõid muusikaga meeleolu Mart Vares ja Grete Paia. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)