Riigikogu Saarte ühendus seadis sihte

Riigikogus läinud nädalal moodustatud Saarte ühendus pidas eile oma esimese koosoleku, kus ühenduse esimehe Kalle Laaneti sõnul osales 14 liiget 22-st.

“Esimesel kokkusaamisel rääkisime peamiselt töökorraldusest,” ütles Kalle Laanet Saarte Häälele, lisades, et riigikogu kõikidest fraktsioonidest pärit liikmeid koondav ühendus hakkab koos käima kord kuus. Kui 16. mail võetakse teemaks elektrivarustuskindlus saartel (selle teema valmistab ette Kalev Kotkas), siis 3. juunil on kavas teha esimene väljasõiduistung Eesti suurimale saarele Saaremaale.

Laanet märkis, et teemasid, mis nüüd tähtsuse järjekorda tuleb panna, esitati ühenduse liikmete poolt paras ports. Nii soovitakse arutada saarte seadust ja Tartu–Kuressaare lennuliini vajalikkust, samuti tahetakse kõneks võtta esmatasandi arstiabi ja avaliku teenistuse töökohtade küsimus saartel.

Tehti ka ettepanek arutada mereakadeemia saarele toomise võimalikkust ning ühistranspordi seadusega kaasnevat ehk siis parvlaevapileti soodustuse seadusesse raiumist. Lisaks veel tuuleparkide temaatika, Väikese väina tammi küsimused ning looduskaitsealased piirangud versus majandus.

Kalle Laanet ütles, et maikuu kokkusaamiseks peaks kõik teemad saama ajakavasse pandud vastavalt nende prioriteetsusele. Ühendus plaanib ka tuua senisest suuremat osalust otsustamise juurde ning kavatseb kõik oma koosolekute protokollid saata kõikide saarte maavanematele, omavalitsusjuhtidele ja Eesti saarte kogu juhtivatele isikutele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)