Rehvipurustustehase ehituseks Roomassaares läheb mai lõpul

Hollandi ettevõtja Martinus Kuppens rajab Roomassaarde veokirehvide purustamise tehase, mille aastane tootmismaht on 14 000 kuni 15 000 tonni rehve. Kõigi eelduste kohaselt peaks tehase ehitusega alustatama järgmise kuu lõpul.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Karli Valt rääkis Saarte Häälele, et pea kõik vajalikud protseduurid, mis lubavad tehase ehitada, on praeguseks tehtud ning kuna detailplaneering on samuti kehtestatud, toimub selle alusel Klotoid OÜ-s praegu projekteerimine.

Paralleelselt on keskkonnaametis käimas jäätmeloa andmise menetlemine ja vormistamine. “Jäätmeluba on vaja selleks, et nad tohiksid teha rehvidest kummipuru, ja see luba on minu andmetel vaid vormistamise küsimus, kuna vajalikud dokumendid selleks on esitatud,” kinnitas Valt.

Mai keskel peaks linna keskkonnaspetsialisti sõnul jõudma Hollandist Roomassaarde laevaga 2000 tonni asfalti ja spetsiaalne ekskavaator, et tehase hollandlasest omanik saaks lasta tehase ümbruse korralikult ära asfalteerida. “Selle tegevuse jaoks on neil olemas 18. veebruaril keskkonnaameti poolt väljastatud dokument, mille nimetus on jäätmekäitleja registreerimistõend. See tõend annab õiguse tuua Saaremaale Roomasaarde kuni 15 000 tonni Hollandi teedelt freesitud asfaldipuru,” selgitas Valt.

Asfaldipuru tuuakse kohale Hollandist aga seepärast, et siis ei pea Kuppens seda Eestist otsima hakkama. Valdi sõnul oli linn seisukohal, et õigem oleks tehase ümbrust asfalteerima hakata siis, kui tehasehooned täielikult valmis on. Asfaldipuru Roomassaarde toomist ei saa aga edasi lükata, kuna just praegu lihvitakse Hollandis asfaltteid ning seega on materjali lihtsam kohe kätte saada.

“Hiljem võib juhtuda, et teised tahavad ka ja siis enam ei saa,” põhjendas Karli Valt. Tema sõnul ladestatakse toodav materjal korralikult kuni asfalteerimistöödega alustamiseni tehase kinnistule. Viimati, kui Kuppens Saaremaal viibis, avaldas ta Valdi sõnul arvamust, et vähemalt mai teises pooles peaks ehitustöödega pihta hakatama. “Septembris tuleks siis juba esimene toodang,” nentis Karli Valt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)