Muhu vald kuulutas välja sotsiaalkeskuse ehitushanke

Muhu valla sotsiaalkeskuse uue hoone ehitamine võib pärast ligemale pooleteise aasta pikkust pausi peatselt jätkuda, sest reedel kuulutas Muhu vallavalitsus välja sotsiaalkeskuse ehitushanke. Vald ootab ehitusfirmadelt pakkumisi 18. maiks ning objekt loodetakse vanainimestele avada 2012. aasta sügiseks, ütles Saarte Häälele Muhu vallavanem Raido Liitmäe.

Võrreldes eelmise hankega on projektis tehtud väikesi muudatusi, kuid hoone välisilme jääb samaks ning samaks jääb ka sotsiaalkeskuse kohtade arv. Keskuse 50 kohast on pooled ette nähtud Muhu valla vanuritele ja ülejäänud 50 protsenti kohtadest Orissaare, Pöide ja Laimjala valla vanuritele.

Eelmise ehitushanke võitja Facio Ehituse AS alustas Muhu sotsiaalkeskuse ehitamist 2009. a juulis, kuid vallaga tekkinud erimeelsuste tõttu lisa- ja muudatustööde osas stoppasid tööd juba sama aasta lõpus. Praeguseks on valmis hoone vundament ja osaliselt ka seinad.

Kui eelmise hanke väljakuulutamise ajaks oli keskuse ehitamise orienteeruv maksumus 20 miljonit krooni ja hanke võitnud Facio Ehitus lubas maja valmis ehitada 15 miljoni krooniga, siis tänaseks on ehitushinnad tõusnud. Keskuse ehitamise uus maksumus selgub siiski pärast pakkumiste laekumist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)