Reuma pole vaid kerge liigesevalu

Reuma pole vaid kerge liigesevalu

EELKÕIGE POSITIIVSUST: Reumapäeval toonitati ka, et eelkõige on haigel vaja positiivsust ning usku ravisse ja iseendasse.
Foto: Egon Ligi

Ikka ja jälle kuuleb ühe või teise inimese käest, et tal on reuma ehk rahvapärasemalt öeldes jooksva või lendva. Aga milline neist on siis see õige nimi ja kas tegemist on vaid kerge liigesevaluga või võib see inimese lausa pikaks ajaks voodisse aheldada või kirurgi noa alla viia?

Tõde on see, et sellise nimetusega haigust nagu reuma ei olegi olemas. On palju erinevaid haigusi, mis selle või teise rahvapärase koondnimetuse alla mahuvad.

Reumaatiliste haiguste alla liigitatakse tõved, mis ründavad luid, liigeseid, lihaseid ja sidekude. Samuti ka veresoonepõletikud. Kokku on teada üle 100 erineva reumaatilise haiguse ehk toesehaiguse.

Neljapäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud ja Eesti reumaliidu korraldatud reumateemalisele teabepäevale oli kogunenud hulk inimesi. Enamus neist üle keskea. Tegelikult ei küsi reumaatilised haigused üldjuhul vanusest. Need võivad rünnata isegi imikuid.

Toonitatakse, et iga kord, kui oma haigusest räägitakse, tuleb kasutada selle täpset nimetust, mitte ebamäärast “reumat”, mis võib tekitada liigset segadust.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)