Uued turismitrükised toodi rahva ette

Uued turismitrükised toodi rahva ette

TURISMITRÜKISED ON NÄGUSAD JA NÕUTAVAD: Angela Nairis SA-st Saaremaa Turism on rahul – maakonda tutvustavad trükised on nägusad ja nõutavad.
Foto: Egon Ligi

Eile pärastlõunal esitleti Kuressaares Veski trahteris turismindusega tegelevatele inimestele kahte Saare maakonda tutvustavat trükist – “Saaremaa ja Hiiumaa rändaja teekonnad” ja “Saaremaa & Muhu”.

Trükiseid esitlenud Angela Nairis SA-st Saaremaa Turism sõnas, et üks neist – “Saaremaa & Muhu” – on traditsiooniline, analoogilisi on trükitud juba üle kümne aasta. See sisaldab peale maakonna tutvustuse ka majutuskohtade loetelu ja kultuurikalendrit.

“Teine trükis on tulnud EAS-i turundusprojektist. Selles on ära toodud viis teekonda, kas siis jalgratturitele, bussituristidele, autodega rändajaile või kellele iganes. Oleme seda paljudes kohtades juba tutvustanud ja olen ikka öelnud, et kui inimene selle läbi loeb, siis tahab ta kindlasti ka saartele sõita,” rääkis Angela Nairis.

Enam kui kümneaastane kogemus on näidanud, et turismitrükised lähevad messidel nagu soojad saiad. Trükised on mitmekeelsed: soome, eesti, läti, leedu, vene, rootsi jne. Raamatuid jagub ka turismiinfokeskustesse-punktidesse.

Eile olid esitlusele kutsutud saja firma esindajad, kes olid kataloogi pannud oma reklaami. Angela Nairis arvas, et tänavune turismihooaeg tuleb maakonna turismiettevõtjaile ja maakonnale tervikuna edukas. “Saksamaa näite varal võin küll öelda, et sealt tulevate turistide arv on tõusmas,” tõi turismiettevõtja näite. Turismikataloogid on koostanud SA Saaremaa Turism.

Lääne-Eestisse plaanitakse turismiklastrit
Kasutamaks paremini ära Saare-, Lääne- ja Pärnumaa turismivõimalusi, on valminud strateegia, mis kannab nime “Elamuskuurordi klastri strateegia 2011–2014”. See dokument peaks olema aluseks, et esitada rahastamistaotlusi Lääne-Eestis turismi arendamiseks.

Eile Kuressaares viibinud SA Pärnumaa Turism esindajad tutvustasid saarlastele strateegiat ja planeeritava klastri temaatikat. Klastri juriidiline keha oleks MTÜ Lääne-Eesti turism. Kokkusaamisel osalenud Kuressaare linnavalitsuse turismipeaspetsialist Karmen Paju ütles Saarte Häälele, et nüüd on kaks nädalat aega, et kaaluda Kuressaare võimalikku panust ettevõtmises osalemiseks. Muuhulgas tähendab osalemine ka rahalist panustamist.

Plaanitava tegevuse eesmärk on tõsta Läänemere regioonist esile Riiast Tallinnani ulatuv kuurortpiirkond, kus pakutakse nii tervendavat keskkonda kui ka osaluselamusi. Sellest ka nimetus “elamuskuurort”. Paju sõnul on peamiseks eesmärgiks just nende piirkondade koostöö ja ühisturundamine. Näiteks tõi ta kas või n-ö ühiste teenuste kaardi loomise, millega saaks siis soodushinnaga teenuseid Lääne-Eestis. See on tema sõnul siiski vaid üks näide võimalikest ettevõtmistest.

Lisaks kolmele Eesti piirkonnale plaanitakse kaasata ka Läti Eesti-poolsemaid piirkondi. Sihtrühmana nähakse Soome, Vene, Läti, Saksa ja Hollandi turiste. Strateegia koostajate visiooni kohaselt peaks Lääne-Eesti piirkonda aastaks 2020 külastama miljon turisti aastas, neist kohapeal ööbivaid turiste 650 000.

Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)