Saaremaa laulumehed vabariigi parimate hulgas

Saaremaa laulumehed vabariigi parimate hulgas

TUBLID LAULUPOISID: Eerik Heinmaa, Risto Paiste, Alo Benno.
Foto: Laine Lehto

9. aprillil Viljandi pärimusmuusika aidas toimunud Eesti meestelaulu seltsi VII üleriigilise poiste-solistide lauluvõistluse Poistelaul 2011 finaalis osalenud kolm saarlast jõudsid kõik auhinnatute hulka ja esinesid õhtusel võitjate kontserdil.

I koha 8–9-aastaste poiste vanusegrupis saavutas Alo Benno (Saaremaa ühisgümnaasium, juh Mari Ausmees), II koha kuni 7-aastaste poiste vanusegrupis Eerik Heinmaa (Saaremaa Poistekoor, juh Laine Lehto) ja III koha 17–20-aastaste noormeeste vanusegrupis Risto Paiste (KG huvikool Inspira, juh Laine Lehto).

Žürii esimees emeriitprofessor Venno Laul kiitis poiste ühtlaselt kõrget laulutaset ja paljude maakondade esindatust. Tema sõnul on poiste lauluvõistlused saamas sama populaarseks kui “Laulukarussell” ja talendiotsingud. “Head ja kaunid hääled pole Eestimaalt kuhugi kadunud ja on tore, et meestelaulu selts aitab nad üles leida,” kinnitas Venno Laul.

Konkursi auhinnalaud oli samuti äramärkimist väärt: I koht – jalgratas, II koht – tõukeratas või rula ning III koht – mobiiltelefon. Juhendajaile vastavalt siis ristlusreis neljale Rootsi, piletid kahele Saaremaa ooperipäevade etendusele ning kutse Birgitta festivalile Pirita kloostris.

Kokku osales lauluvõistlusel 41 solisti, kes olid eelnevalt tunnistatud nii oma maakonna kui ka piirkonna (Lõuna- või Põhja-Eesti) parimateks. Võisteldi kuues erinevas vanusekategoorias alates lasteaiaealistest poistest kuni 20-aastaste noormeesteni. Lauljaid saatis professionaalsetest muusikutest koosnev saateansambel koosseisus Margus Kappel (klahvpillid), Raul Vaigla (basskitarr) ja Reigo Ahven (löökpillid). Žürii koosseisu kuulusid Venno Laul (esimees), Kadri Hunt, Kuldar Schüts, Alar Haak ja Heldur Harri Põlda.

Palju õnne edukatele solistidele ja nende juhendajatele ning aitäh Risto Paiste bäkilauljatele Keidi Saksale, Maarja-Liis Mereäärele ja Kertu Laasmale!

Laine Lehto

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)