Saunaõhtul peremehele peksa andnud mehed said karistada (4)

Kuressaare kohtumajas mõisteti eile süüdi Kert ja Ainar, kes aasta tagasi Kärla vallas asuvas talus toimunud saunaõhtul peremehele peksa andsid ja tal ninaluu katki lõid.

Kert tunnistati peksmises süüdi ja talle mõisteti kolm kuud vangistust. Sellele liideti Kerdile varem mõistetud viiekuune vangistus ning liitkaristuseks kujunes seega kaheksa kuud vangistust, mis Kerdi enda nõusolekul asendati üldkasuliku tööga. Üldkasulikku tööd peab rusikakangelane aasta jooksul tegema 474 tundi.

Ainari tunnistas kohus samuti peksmises süüdi ja talle mõisteti üheksa kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga. Meestel tuleb hüvitada kannatanule tekitatud materiaalne kahju 289.20  eurot ning tasuda riigituludesse menetluskulud – sundraha ja kaitsjatasud.

Verise kähmlusega lõppenud saunaõhtu toimus aasta tagasi 6. veebruaril, kui Kert Kärla valda oma tüdruku juurde sauna läks. Ta võttis kaasa sõber Ainari, tolle naise ja vanemad. Majas eraldi istunud seltskonnad tarvitasid alkoholi ning seejärel läks majaperemehe ja tolle tütre peigmehe vahel ütlemiseks. Kui nooremad külalised otsustasid seejärel koju minna, tabas neid aga järgmine ebaõnn, sest auto jäi lumme kinni.

Talu pererahvas tuli appi autot lükkama. Peremees öelnud aga automaatkäigukastiga auto kohta halvasti ja teinud teravaid märkusi ka sõiduki lumme kinni sõitnud juhi kohta. Seejärel läks juba tõsiseks rüseluseks ja perenaine kutsus politsei.

Lumme kinni jäänud autot ei õnnestunud aga kuidagi välja saada ja politsei otsustas külmas autos olnud vanemad inimesed ise koju toimetada. Noored jäid tallu kohale sõpradele helistama. Süüdistuse järgi tungisid Kert ja Ainar just siis majaperemehele uuesti kallale ning peksid teda käte ja jalgadega. Kannatanul purunes ninaluu ja tal oli ka näos mitmeid marrastusi ja verevalumeid.

Kuigi kohtualused väitsid, et kannatanu oli ka ise agressiivne, sai tunnistajate ütlusi kuulates selgeks, et kallale tungisid siiski Kert ja Ainar. Noormehed olid seejärel nõus ka asja arutamisega kokkuleppemenetluses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)