Saaremaa kiirabiautojuhid nõuavad palgatõusu (12)

Sel neljapäeval Saaremaal toimunud transpordiametiühingu Lääne-Eesti kiirabiautojuhtide koosolekul kerkis peateemana üles kiirabiautojuhtide palgatõusunõue ja koostati strateegia soovitu saavutamiseks.

Transpordiametiühingu Saaremaa kiirabi osakonna usaldusisik Ivar Heinmets ütles Saarte Häälele, et praegu on Saaremaa kiirabiautojuhtide tunnipalk 3,26 eurot ning viimased neli aastat on selline seis püsinud paremuse poole liikumata.

“Meil pole aastate jooksul üleüldse palka tõstetud, õdedel näiteks tõsteti hiljuti, kuid meiega pole selles osas arvestatud,” märkis Heinmets. Tema sõnul pole palganõude taga üksnes Saare maakonna kiirabiautojuhid, vaid kõigis Eesti maakondades sama ameti peal olevad inimesed.

Kiirabiautojuhtide plaan näeb ette kolmeastmelist palgatõusu, kusjuures esimene palgatõus võiks toimuda juba käesoleva aasta juulis, mil paremad kiirabiautojuhid võiksid hakata teenima Eesti keskmist palka. See tähendaks 17-protsendilist praeguse miinimumpalga tõusu. “Me ei soovigi ju suurt palgatõusu korraga, aga järgukaupa küll,” tunnistas ta.

Ivar Heinmetsa sõnul on palgatõusu oodatud juba aastaid ning tänaseks on kiirabiautojuhid valmis vajadusel tõsimeeli ka oma nõude olulisuse väljendamiseks tänavatele tulema, et protesti avaldada. “Selle taga on terve Eesti kiirabiautojuhid ja meiegi Saaremaal oleme sellega päri ning lähme samuti protesti avaldama, kui vaja,” kinnitas ta.

Heinmetsa sõnul toimuvad maakondades palganõudeteemalised koosolekud kuni 15. aprillini ning seejärel läheb ametiühingu esindaja ühtse nõudega vabariigi valitsusse. “Seejärel ootame, mis vastuse valitsus annab ja mis nad lubavad. Kui positiivset otsust ei tule, siis lähme pealinna protestima, nagu päästeametki käis,” sõnas Ivar Heinmets. “Streikida me ei saa, aga üheskoos protestida küll, ühtne jõud ehk aitab. Mingi abi sellest ehk ikka on,” avaldas ta lootust, et kõik lõpeb õnnelikult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)