Saare maakonnas on registreeritud 30 talgut

Eile lõunaks oli Saare maakonnas registreeritud 7. mai üleriigiliseks talgupäevaks 30 talgut, ainult Kaarma vallas ei ühtegi.

Teeme Ära 2011 Saaremaa koordinaator Reet Viira nentis, et ehkki saarlased on harjukate järel talgupäeva korraldamisel tubliduselt teisel kohal, tahaks ta siiski veel utsitada Kaarma valla ettevõtlikke inimesi oma talguid registreerima.

Ka Saaremaa suurimas omavalitsuses Kuressaare linnas, võiks talguid enam olla, eile lõunaks oli neid üles antud vaid üks. “Kindlasti on soovitatav seda teha enne 11. aprilli, sest siis algab talguliste registreerimine,” sõnas Viira, kelle kinnitusel võib ju iseenesest talgud www.teemeara.ee kodulehel üles seada veel ka 6. mail.

Teeme Ära 2011 talgupäevale on registreeritud praeguseks kõik sellised küla- või heakorratalgud, kuid Viira teada on lubatud korraldada ka vähemalt ühed mõttetalgud, kus tahetakse arutada sotsiaalteemadel.

Kokku oli üle Eesti eile lõunaks registreeritud 266 talgut. Saare maakonnas oodatakse aga 30 talgule ligi tuhandet inimest. Suurimad talgud oli eilseks kirjas Metskülas, kus sealne külaselts tahab korda seada seltsimaja ümbruse. Metsküla talgutele oodatakse koguni 70 kätepaari.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)