RMK Kuressaare jahipiirkonnast läheb välja 5000 hektarit eramaid

Riigimetsa majandamise keskus esitas keskkonnaministeeriumile kinnitamiseks Kuressaare jahipiirkonna uue piirikirjelduse, mille kohaselt läheb jahipiirkonnast välja üle 5000 ha eramaid.

RMK loobub eramaadest, arvestades eramaaomanikest jahimeeste soove neile kuuluval maal ise jahipidamist korraldada. Kui seni oli Kuressaare jahipiirkonna pindala 15 090 ha, siis vastavalt uuele jahimaakorralduskavale jääb jahipiirkonna suuruseks 9530 ha, millest eramaad moodustavad 35 protsenti.

Ehkki RMK on võtnud eesmärgiks viia eramaade osakaal jahipiirkondades võimalikult väikeseks, polnud kõikidest eramaadest loobumine siiski võimalik, ütles keskkonnateabe keskuse jahimaakorralduse peaspetsialist Enn Mahoni. Tema sõnul on eramaad riigimaadega sedavõrd läbi põimunud, et kõiki eramaid pole lihtsalt võimalik RMK jahipiirkonnast välja lõigata. Vastavalt seadusele peab jahipiirkond asuma ühes ringpiiris ja olema looduses eraldatav.

Enn Mahoni sõnul on Kuressaare jahipiirkonnast väljaarvatud eramaad iseseisva jahipiirkonna moodustamiseks liiga väikesed ja asetsevad selleks liiga eraldi.

“Oleks see 5000 ha maid kõik ühes tükis, siis oleks saanud moodustada uue jahipiirkonna,” ütles Mahoni. “Kuna tegemist on lahustükkidega, siis liidetakse nad kõrval asuvate jahipiirkondadega. Need on iseenesest head jahimaad,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)