Lugeja kiri: Näitlemine on Kaali koolis popp (2)

Näitlemine on meie koolis popp. Kooli 40 lapsest osaleb näiteringis 32 õpilast. Töö toimub kolmes rühmas: 1.–4 kl, 5.–7. kl ja 7.–9. kl õpilased. Tegutseb ka õpetajate trupp. Osalemine ringitöös on niisama loomulik kui õppimine ainetundides.

Õpilased on ise aktiivsed ja tegutsemishimulised. Õppeaasta jooksul on toimunud mitmeid laagreid, mis on väga populaarsed, ja esinemisi. Laagrielu on õpilasi liitnud ja on moodustunud väikesed “perekonnad”, kus käsikäes käib nii töö kui ka lõbu. Õpitakse arvestama üksteisega, jagama rõõmu ja muret, tehakse koos süüa ja pestakse nõud, mängitakse palli ja ollakse lihtsalt mõnusalt koos.

Sellel aastal on välja toodud kolm näitemängu ja üks ootab veel esietendust algklasside näitemängupäeval 26. aprillil. Lisaks sellele ollakse usinad ka etlemises, tähtpäevadele pühendatud kavade edastajad.

Sellel aastal osalesime põhikoolide näitemängupäeval Salmel kahe trupiga. Neist ühel läks väga hästi. Tagasi tuldi laureaadi tiitliga, parima poissnäitleja tiitli sai Indres Raik, kes õpib 9. klassis ning lisaks koolitööle, näitlemisele ja õhtujuhiametile osaleb ka tantsutrupis Semiir.

Salmel saime ka eripreemia – sotsiaalselt tundliku materjali valiku eest. Olime õnnelikud! Talvine töö oli vilja kandnud. Etendati noortepärast tükki “Kõnelused”. Ka 5.–7. kl õpilaste trupp oli tubli ja andis endast parima, etendades tükki “Pöialpoiss ja Lumivalged”.

Meie kooli õpilased on arvanud nii:
“Meile meeldib näidelda, saab sõpradega koos miskit teha. Meil on suurepärane koostöö. Oleme nagu üks suur pere.”
“Selle õppeaasta lavastuse valik oli meile just see õige, mängisime omavanuseid noori, samastasime oma eluga.”
“Meil läks suurepäraselt, saime laureaadiks ja üldse oli see päev tore.”
“See töö lisab enesekindlust ja tahet edasi proovida (näidelda).”
“Krista oskab jaotada rollid just täpselt õigesti näitetrupis.”
“Meie arvates on tore, et sellised üritused nagu näitemängupäev toimuvad, sest need on harivad ja õpetlikud. See näitlemisetöö on veidi raske, aga harjutamine teeb meistriks. Väike närv on ikka enne lavale minekut sees, aga kui juba laval oled, siis see kaob ja mängid.”
“Mängida on mõnus, toredad on meie laagrid.”
“Loodame, et tegeleme ikka selle toreda asjaga edaspidigi.”
“Meile meeldib näidelda!”
Sellised on laste arvamused.

Krista Kütt
Kaali kooli huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)