Semiir taas võidukas (2)

Semiir taas võidukas

LAUREAADID: Sama tantsuga pälvis Semiir tähelepanu ja tuntust ka Eesti Talendi saates.
Foto: Egon Tintse

Laupäeval ja pühapäeval toimus Tallinnas Nokia kontserdimajas festivali Koolitants 2011 finaalkontsert. Ainsana Saaremaad esindanud tantsutrupp Semiir tuli koju ühe laureaaditiitliga. Saavutuseks võib pidada sedagi, et Semiiri viiest Koolitantsule esitatud kavast jõudis läbi tiheda rebimise finaalkontserdile suisa kolm.

Trupi ühe juhi Iiri Roometsa sõnul võib esinemist Koolitantsul lugeda igati kordaläinuks. “Ühel korral oleme ka Koolitantsu vahele jätnud. Paaril aastal on juhtunud nii, et oleme küll eelvoorudest edasi pääsenud, kuid finaali ajanappuse tõttu ei läinud. Meil on palju ka muid suuri projekte.” Võib-olla on Semiir sellest festivalist lihtsalt üle kasvanud? “Huvitaval kombel küsiti pärast kontserti sama Semylt [treener Semy Morgun].

Selle nurga alt ei ole me kunagi asja vaadanud. Võib-olla meie nn profirühma tantsijatele ei paku see tõesti midagi. Nemad tegelevad palju raskemate projektidega, aga noorematele, kes alles õpivad tantsima, on see kindlasti suurepärane võimalus. See on hea praktika ja koht, kus saab vaadata, mida ja kuidas teised teevad.”

Semiir oli seekord Koolitantsul väljas lausa viie tantsuga. Roometsa sõnul tehti tänavu väike eksperiment ja anti esimest korda kogu Semiiri kaheteistaastase tegevusaja jooksul võimalus osaleda kõigile, kes seda tahtsid. “Alati oleme välja valinud tublimad ja alati on neid, kes peavad nukralt koju jääma. Kes siis esineda ja võistelda ei tahaks?! Sel aastal saimegi kokku rekordarvu tantsijaid – Koolitantsul käis 99 last,” rääkis Roomets.

Finaalkontserdile jõudis tänavatantsu kategoorias (4.–6. kl) “Ühe tänava lugu” ja show-tantsu kategoorias (7.–9. kl) “Me ei maga”. Laureaaditiitli pälvis Semiir tänavatantsu (10.–12. kl) kategoorias tantsuga “Zzz…”. Roometsa sõnul oli see teatud mõttes prognoositud võit. “See oli n-ö äraproovitud ja juba varem kiitvaid hinnanguid pälvinud tants. Sama tantsuga osalesime ka Eesti talendisaates.”

Omaette küsimus on muidugi see, mida siis sellel festivalil ennekõike hinnatakse ja näha tahetakse, mida žürii noortelt ootab. “Semiir esineb aastas paljudel võistlustel ja me ei tee oma tantse mitte ainult Koolitantsule. Sellel festivalil on erinevad hindamiskriteeriumid. Hindajad ei taha näha sellist nn väljadresseeritust.

Eelmisel aastal jäigi üks meie rühm välja just seepärast, et… lapsed tantsisid liiga hästi. Koolitantsul oodatakse rohkem sisu, süžeed ja mitte “lihtsalt hästi tantsivaid” lapsi. Arvamusi on muidugi ka seinast-seina.” Ometi on Semiiri vanemad tantsijad vaatamata väga tõsisele tööle ja “dressuurile” olnud võidukad läbi aegade. Seepeale arvab Roomets, et ju siis on trenn ja ideed olnud nendes tantsunumbrites tasakaalus.

Omaette küsimus on seegi, miks juba mitu aastat pole Saaremaal korraldatud maakondlikke eelvoore ja saare tantsijad peavad sõitma Pärnusse. Miks juba mitmendat aastat peavad ikka vaid Semiiri tantsijad saarlastele kastanid tulest välja tooma? “Ega Semiiri pärast üksi seda eelvooru Saaremaal korraldama ei hakata.

Mina tõesti ei tea, miks teised ei tantsi. Me oleme seda ise ka arutanud. Kahjuks pole Saaremaale enam palju neid inimesi jäänud, kes tantsuga tegeleksid. Kuressaarest lahkus Jevgenia Pihel, kellel oli oma trupp. Inspira on pööranud tähelepanu rohkem teistele aladele. Nii ongi olukord selline, kus kõik, kes tantsida tahavad, on kogunenud Semiiri.”

Ju siis peabki Semiir seda koormat kandma ja seda vankrit vedama. “Eks me siis veamegi,” kinnitas Roomets. Tähelepanu jagus ka hiidlastele. Chupa-chupsi eripreemia tänavatantsudes 7.–9. klassidele võitis Kärdla rühm Grand tantsuga “Apaššid”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)