Keskkonnaamet nõuab prügila läbikaevamise mõjude täpsemat analüüsi

Keskkonnaamet nõuab prügila läbikaevamise mõjude täpsemat analüüsi

VAJAB TÄPSUSTUSI: Kuressaare linna arendusosakonna juhataja Virge Pihel, Saaremaa Prügila OÜ projektijuht Valdo Liiv ja aruande koostaja Toomas Ideon vaagisid ühes teiste ekspertidega, mis konkreetsemalt täpsustamist vajab.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare linnavalitsusse kogunes eile pärastlõunaks toatäis spetsialiste, et arutada Kudjape prügila sulgemistööde käigus tehtava uuema ladestusala läbikaevamise ja jäätmete sorteerimise keskkonnamõju hindamise aruannet.

Prügila sulgemistööde käigus tehtava ladestusala läbikaevamise ja jäätmete sorteerimise keskkonnamõju hindamise aruande koostajate andmeil võib prügila läbikaevamisel ja jäätmete sorteerimisel sattuda pinna- ja põhjavette ning pinnasesse täiendav saasteainete kogus. Samuti võib tekkida teatav müra ning mõningane õhusaaste.

Eilset arutelu juhtinud Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul laekus aruande avaliku väljapaneku jooksul teatud ettepanekuid ja märkusi, mida kindlasti arvesse võetakse. Kokku koguneti aga just selleks, et kõik vastuväited saaksid osapooltele avalikuks.

“Me oleme kõik ühe asja eest väljas, me ei pääse sellest prügila sulgemisest mitte kuskile,” ärgitas Koov eksperte arvamust avaldama.
Aruande koostanud ja seda tutvustanud AS-i Maves ekspert Toomas Ideon kinnitas omalt poolt, et kõik neile laekunud ettepanekud on fikseeritud ja täpsustused saavad kindlasti aruandesse ka sisse viidud.

Keskkonnaameti jäätmete spetsialist Piret Peeterson ei hakanud ameti koostatud märkusi ette lugema, kuid nentis, et nende hinnangul leidub aruandes otsuse langetamiseks liialt vähe infot nii mõjude kui ka neid leevendavate meetmete kohta.

“Et otsust langetada, on meil vaja täpsemat analüüsi võimalike mõjude kohta. Täpselt niisamuti ka leevendavate meetmete puhul, neid tuleb täpsemalt kirjeldada. See on peamine,” nentis ta. Aruande koostaja hinnangul peaks täpsustatud aruanne valmima kolme nädala pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 128 korda, sh täna 1)