Laias ilmas toimuv on saarlaste turismisihte veidi muutnud

Laias ilmas toimuv on saarlaste turismisihte veidi muutnud

REIS TURVALISSE KOHTA: Saarlased valivad välisreiside sihtkohti tänavu ka selle järgi, et kohas, kuhu minnakse, oleks turvaline olla. Maret Kivil (vasakul) ja Anne Saarel on selliseid sihtkohti pakkuda küll ja veel.
Foto: Egon Ligi

Kuigi lähemad soojad maad püsivad saarlaste eelistustes endiselt kõrgel kohal, on tulevasel puhkusehooajal laia maailma reisimise sihtkoha valikul olulisem kaal turvalisusel.

Estraveli Kuressaare büroo vanemreisikonsultandi Piret Juhi sõnul puhkusesihtkohtade valiku osas väga suuri muutusi iseenesest ei ole ning selles mängib rolli ka Eesti geograafiline asend, mistõttu saarlased eelistavad ikkagi lähemaid sooje maid. Seega on selgi kevadel populaarsed just otselennuga reisid näiteks Türki, Kreekasse ja Hispaaniasse.

“Kuna saarlasi on laias ilmas palju laiali, siis külastatakse algaval puhkuste hooajal ka sugulasi ja sõpru välismaal,” rääkis Piret Juht. Selleks soetatakse tavaliselt vaid lennupiletid ja ööbitakse võõral maal kas sugulaste või sõprade juures. Samas tellitakse praegu agaralt ka klassilõpureise, kuna on just see aeg aastast, mil õppeaasta lõpp hakkab lähenema.

Reisibüroo Wris Saaremaa büroo juhataja Anne Saar nentis aga, et puhkusesihtkohtade valimisel etendab järjest olulisemat rolli turvalisus. “Maailmas toimuvad rahutused ja loodusõnnetused panevad sihtkohti senisest hoolikamalt valima,” tunnistas Saar. Temagi sõnul on populaarsed just Türgi, Kreeka erinevad saared ja Tenerife. Uusi elamusi otsitakse aga Horvaatiast, Bulgaariast, Prantsuse Rivierast ning kaugematest sihtkohtadest kasvab Vietnami, Mauritiuse, Bali ja Kariibi saarte populaarsus.

Anne Saar möönis, et reiside hinnad ei ole enam nii soodsad kui vanasti, samuti on tänavu vähem reisikorraldajate pakettreiside pakkumisi. Wrisi pakutavatest pakettidest on tema sõnul soodsaimad nädalane puhkus Nizzas alates 495 eurost ja lühipuhkus (3 ööd) Barcelonas alates 395 eurost. Reisikorraldajate pakettide hinnad algavad 330 eurost ja variante jagub igale maitsele ja rahakotile.

Mida varem, seda parem

Ka Piret Juht nentis, et sel aastal ei ole suuremaid allahindlusi ilmselt oodata. Pakettreiside osas pärsib sellist trendi tema sõnul Egiptuse kui puhkusesihtkoha ära langemine ja seetõttu on teistele sihtkohtadele suurem nõudmine. “Kui nõudlus on suurem, siis pole mõtet teha suuri allahindluskampaaniaid,” põhjendas ta.

Lisaks on lennupiletitele hakanud naftahinna lakke kargamise tõttu lisanduma kütuselisatasud. See omakorda pärsib lennupiletite puhul eriti soodsate pakkumiste turuletulekut. “Samas ei ole hinnad õhku täis, lihtsalt tavahinnaga tooteid müüakse sel kevadel oluliselt paremini,” kinnitas Juht.

Wrisi reisibüroo juhataja sõnul on aga sooduspakkumiste leidmiseks tohutult võimalusi. Mingeid kindlaid aegu, millal mida osta, samas ei olegi. Nii lennufirmad kui ka reisikorraldajad teevad Anne Saare kinnitusel pidevalt erinevaid pakkumisi – neil tuleb lihtsalt silma peal hoida ja sobivast pakkumisest kinni haarata. “Kui endal on konkreetne sihtkoht välja valitud, siis üldiselt kehtib lennupiletite puhul reegel: mida varem, seda parem,” avaldas Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)