Kasemaa: olen terve inimene ja kogu aeg tööl (5)

Saare maavanem Toomas Kasemaa pakub, et tema palk oli võrreldes kolleegidega eelmisel aastal mõnevõrra suurem seetõttu, et erinevalt teistest ei olnud ta haiguslehel.

“Ma olen terve inimene ning olen kogu aasta tööl olnud,” ütles Toomas Kasemaa eilehommikusel pressikonverentsil. Kasemaa sõnul on maavanemate palgad kõik ühesugused ja lisatasusid makstakse samuti ühesugustel alustel. Ainus, mis kõikuda saab, on staaži pealt makstav tasu, kuid ka seda makstakse ühesugustel alustel.

Seega võis makstava tasu väike vahe tema arvates tuleneda sama avaliku teenistuse tööstaaži tasu puhul näiteks haiguspäevadest. BNS-i poolt eelmisel nädalal avaldatud andmetel küündis Saare maavanema eelmise aasta palk koos kõigi lisatasude ja hüvitistega 498 726 kroonini. Temale järgnes Ida-Viru maavanem Riho Breivel, kelle aastapalk ulatus 495 712 kroonini. Pärnu maavanema Andres Metsoja aastane palk oli 481 134 krooni, Harju maavanemal Ülle Rajasalul 480 253 kr, Jõgeva maavanemal Viktor Svjatõševil 480 171 kr ja Järva maavanemal Tiina Orastel 479 186 krooni.

Avaldatud andmete põhjal sai mullu väikseimat palka Valga maavanem Margus Lepik, kelle palk oli vaid 241 807 krooni, kuid tema asus ametisse alles 1. juulist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)